MOLD – Pierwszy magazyn kulinarny, który będzie mówił o przyszłości jedzenia. Ale nie tak kolorowo, jak pozostałe…

Jest setki magazynów kulinarnych, które uwodzą pięknymi sesjami, recepturami, wywiadami ze znakomitymi szefami kuchni, prezentują nowe miejsca. Sporadycznie pojawiają się w nich informacje o problemach, jakie nas czekają - dostępności jedzenia dla przeludnionej ziemi. A to nie tak odległa perspektywa…

Jest setki magazynów kulinarnych, które uwodzą pięknymi sesjami, recepturami, wywiadami ze znakomitymi szefami kuchni, prezentują nowe miejsca. Sporadycznie pojawiają się w nich informacje o problemach, jakie nas czekają – dostępności jedzenia dla przeludnionej ziemi. A to nie tak odległa perspektywa…

Redakcja magazynu MOLD, na czele z jego naczelną LinYee, mówi o problemie przez kilka ostatnich lat. Nie o trendach, a o bardzo realnym, czarnym niestety scenariuszu. Zasadnie, gdyż prognozy ONZ wskazują na 2030 rok, kiedy to ziemia nas już nie nakarmi. Odbywają się sympozja, seminaria, naukowcy produkują żywność w proszku – głównie na zamówienie NASA, dla astronautów. Za chwilę sproszkowane białko, kalorie czy witaminy przydadzą się wszystkim.

MOLD jest szansą by być pierwszym, drukowanym pismem, który „popędzi” technologię i naukę, twórców i świat biznesu do działania i tworzenia kreatywnych rozwiązań. Pierwszy numer ma poruszać kwestie: projektowania ludzkiego mikrobiomu, biologii syntetycznej, ale i tak przyziemnych spraw jak fermentacja, wina naturalne czy kanalizacja w japońskich toaletach. W kolejnych numerach ma być mowa o przeciwdziałaniu marnowaniu się żywności, jadalnych opakowaniach, naczyniach eksperymentalnych, kuchni klimatycznej, laboratoriach z uprawami mięs, hodowlach owadów, rytuałach gastronomicznych, a nawet hodowli na Marsie.

Na Kickstarterze trwa kampania wspierająca projekt, aby zrealizować pierwszy numer potrzebne jest 34 tys. USD. Magazyn ma mieć ponad 100 stron i każdorazowo zawierać 20 tematów, dogłębnie zbadanych i następnie opisanych. Przez naukowców, szefów, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Dotować można jeszcze przez 30 dni.

Źródło: Kickstarter

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Konstelacja Priusa – wytyczono nowy gwiazdozbiór

Świętować można różnie, Toyota postanowiła kosmicznie. A jest co, bo 20. rocznicę...
Czytaj wiecej