Telefon Moto G5S Plus będzie oferował idealny stosunek możliwości do ceny

Moto G5S Plus
Moto G5S Plus
Na rynku mamy trzy rodzaje telefonów. Tanie i słabo wyposażone, drogie i dobrze wyposażone oraz te wątpliwego pochodzenia sprowadzane na własną rękę z Chin. Moto G5S Plus pochodzi od znanego producenta, jest dobrze wyposażony, dobrze zrobiony i… tani.

Zacznijmy od samej nazwy. Macie rację, że 5,5-calowy Moto G5S Plus jest oznaczeniem raczej trudnym do zapamiętania, ale jest metoda w tym szaleństwie. Bo to większa wersja telefonu Moto G5 Plus, który jest większą wersją Moto G5. Producent ten najwyraźniej wziął sobie za cel, byśmy pogubili się w jego ofercie.

Warto się jej jednak przyjrzeć z bliska, bowiem Moto G5S Plus zapowiada się świetnie. Nie, to nie będzie najbardziej modny i wypasiony gadżet tego sezonu. Wygląda jednak na to, że producenci tego urządzenia zachowali olbrzymią dawkę zdrowego rozsądku. Telefon ten jest bowiem zaprojektowany tak, by oferować wszystko czego większość z nas potrzebuje bez naciągania nas na duże wydatki.

Moto G5S Plus to pokaz zdrowego rozsądku.

Moto G5S Plus zamknięta jest w obudowie wykonanej z wysokiej jakości anodyzowanego aluminium. Jest też wodoodporna, a za jej wydajność odpowiada układ Snapdragon 625 z wbudowanym modułem graficznym Adreno 506 i 3 GB RAM. To oznacza, że najbardziej wymagające gry będą miały problem na tym telefonie, ale… tylko one.

Moto G5S Plus

Nie zabrakło też przydatnych portów, a więc microUSB czy słuchawkowego jack 3,5 mm. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 3000 mAh i czytnik linii papilarnych, który możemy wykorzystać nie tylko do bezpiecznego logowania się do telefonu, ale też – dzięki wbudowanej obsłudze gestów – do nawigowania po jego interfejsie.

Za jakość wykonywanych zdjęć będzie odpowiadał bardzo przyzwoity aparat z podwójnym obiektywem i matrycami 13- i 8-megapikselowymi, pozwalającymi wykonywać zdjęcia bokeh. Całością zarządza system Android, w najnowszej wersji 7.1.

Najważniejsza jest tu jednak cena. Co prawda nie znamy tej, która będzie obowiązywać w Polsce, ale w Europie telefon ten będzie sprzedawany za 300 euro. Biorąc pod uwagę jego konstrukcję i możliwości, zapowiada się potencjalny hit sprzedażowy.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Postawisz go w kuchni lub w salonie, a on zajmie się resztą – by twoja codzienność była łatwiejsza

Lada dzień na terenie Polski zostanie uruchomiona usługa Asystent Google, pozwalająca na...
Czytaj wiecej