W warszawskich Złotych Tarasach otwarto Multikino VR

Multikino VR by Samsung
Multikino VR by Samsung
Wirtualna rzeczywistość nie odpuszcza. Choć technologia ta jest jeszcze mocno niedopracowana, producenci sprzętu robią wszystko, by konsumenci nie postawili na niej krzyżyka. Kolejnym krokiem jest otwarte w Warszawie Multikino VR.

Od dawna podkreślam, że jest zdecydowanie za wcześnie, by technologia VR naprawdę mogła bawić. Mimo sporych braków, producenci sprzętu nie zamierzają odpuszczać i kuszą użytkowników coraz to nowszymi wynalazkami. Tym razem do akcji wkroczył Samsung. Koreański koncern we współpracy z warszawskim Multikinem, stworzył pierwsze w Polsce i jedno z pierwszy w Europie kin dla miłośników wirtualnej rzeczywistości. Multikino VR umiejscowione zostało w Złotych Tarasach.

Trudno nie zauważyć, że Multikino VR to zręczna kampania reklamowa. Cały kinowy osprzęt stanowią smartfony Samsung Galaxy S8 i współgrające z nimi gogle Samsung Gear VR. Tak o przedsięwzięciu mówi rzecznik prasowy koreańskiej firmy, Olaf Krynicki:

Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i założyć na głowę okulary Gear VR ze smartfonem Galaxy S8, aby dosłownie przenieść się w wybrany przez siebie seans. To zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego. Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina.

W tym momencie Multikino VR oferuje cztery filmy. Każdy z nich ma długość od 19 do 22 minut, a seans poprzedza krótki instruktaż na temat użytkowania sprzętu Samsunga. Repertuar znajdziecie tutaj.

Multikino VR umiejscowione jest na drugim piętrze Złotych Tarasów, w miejscu byłego Klubu 35 mm, gdzie obecnie mieści się Centrum Rozrywki Wirtualnej Rzeczywistości. Jednorazowo udział w seansie może wziąć 25 osób. Ceny biletów to 15 (ulgowy) i 20 zł (normalny) w tygodniu oraz 19 i 24 zł w weekendy.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Uber chwali się projektami portów dla latających taksówek

Latające samochody wciąż zdają się melodią przyszłości, jednak kto powiedział, że taksówka...
Czytaj wiecej