Muzyka z Polskich Legend

Twórcy Legend Polskich nie poprzestają tylko na filmach. Dookoła nich pojawiają inne elementy jak audiobooki czy doskonała muzyka.

Twórcy Legend Polskich nie poprzestają tylko na filmach. Dookoła nich pojawiają inne elementy jak audiobooki czy doskonała muzyka.

Twórcy projektu wskrzeszenia dawnych polskich legend w nowym anturażu doskonale wypełniają przestrzeń, która pojawia się dookoła krótkometrażowych filmów. Wtej przestrzeni brzmi świetna muzyka, która jest nadzwyczaj dobrze dobrana do tematu filmów. Częściowo są to oryginalne wykonania jak np. „Wszystko Chuj” Elektrycznych Gitar, z pierwszej części Twardowsky’ego. Oprócze tego nagrywane są covery doskonałych polskich piosenek sprzed wielu lat. Odpowiadają za to głównie wykonawcy młodego pokolenia. Utwory te można już odsłuchiwać poprzez Spotify i Tindera, a niedługo trafią do iStore.

Na tej playliście znajdziemy same perełki. Niezapomnianą „Jaskółkę uwięzioną” z repertuaru Stana borysa śpiewa Georgina Tarasiuk, znana zwyciężczyni „Szansy na Sukces”, muzykę na to przebudował bułgarski kompozytor filmowy Atanas Valkov, twórca ścieżki dźwiękowej m.in. do „Ostatniej Rodziny” filmu opowiadającego o dziejach Beksińskich. Możemy tez posłuchać rockowej wersji „Cichoszy” Grzegorza Turnaua w wykonaniu Marcina Macuka (Emma Cuk) i Krzysztofa Zalewskiego (Zalef). Pierwszy to mulitinstrunmentalista współpracujący od lat z takimi zespołami jak Pogodno, Hey, grał również z Nosowską, Brodką, czy Abradabem. Drugi to laureat drugiej edycji „Idola”, młody rockmen, kompozytor, muzyk i wokalista. Wydał trzy solowe płyty, ale również współpracował z Hey, Arturem Gadowskim czy wszedł w skład Orkiestry Męskie Granie w 2105 roku. Oprócz tego usłyszymy jeszcze „Jezu jak się cieszę” z repertuaru Klusa Mitffocha wykone przez Valkova i Skubasa oraz „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zoob w wykonaniu Mateusza „Matheo” Schmidta oraz Andrzeja Donarskiego. Nie sposób również nie wspomnieć o „Alei gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej w brawurowym wykonaniu Matheo o Anny Karwan.

Kolejnym elementem układanki są teledyski do powyższych utworów. Na razie zrealizowano trzy, jednak mamy nadzieję, że na tym nie poprzestano. Wszystkie trzy do tej pory zrealizowane dotyczą pobocznych wątków Legend. W pierwszym z nich, „Alei Gwiazd” w reżyserii Miłosza Sakowskiego wystąpili Lucyna i Boruta znani z Twardowsky’ego 2.0. i przeprowadzili porwanie pewnego dżentelmena z ziemskiego łez padołu. Kolejny to „Mój jest ten kawałek podłogi” Kordiana Kądzieli pokazuje nam pracę Eugeniusza Bardachy, policjanta znanego z „Bazyliszka”, dzięki klipowi dowiemy sią dlaczego wstąpił w szeregi władzy. Last but not least czyli „Jaskółka uwięziona Kuby Czekaja. Tutaj mozemy obejrzeć brutalne przesłuchanie Jagi, które jednak kończy się nie najlepiej dla śledczych Boruty.

Muzyki możecie szukać na stronie Legend Allegro, oraz na Spotify i Tinderze.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Klasyki motoryzacji pod młotek

Rynek pojazdów zabytkowych w Polsce rozwija się z roku na rok. Do...
Czytaj wiecej