Na czym polega fenomen aplikacji Lexus Link?

Aplikacja Lexus Link (fot. materiały prasowe)
Aplikacja Lexus Link (fot. materiały prasowe)
Technologie, które ułatwiają nam życie, są jednym z symboli naszych czasów. Sprawne poruszanie się po świecie technologicznych nowinek może bowiem sprawić, że przy pomocy kilku kliknięć będziemy w stanie rozwiązać nasze problemy – świetnie w tę ideę wpisuje się aplikacja Lexus Link.

Już na wstępie warto zauważyć, że choć mówimy o “aplikacji mobilnej na miarę przyszłości” – jak określa to producent – Lexus Link ma solidne fundamenty. Obecny system co prawda niemal nie przypomina już rozwiązań zaserwowanych klientom japońskiej marki jesienią 2000 roku, ale doskonale rozwija pomysł i wprowadza obsługę klienta na jeszcze wyższy poziom.

Czym właściwie jest Lexus Link?

To nic innego jak skonsolidowane centrum zarządzania bezpieczeństwem. W pierwotnej wersji system zadebiutował w październiku 2000 roku. Opierał się on na telemetrii i dedykowanym call center, umożliwiającym posiadaczom wyposażonych w nie samochodów stały kontakt i ochronę swojego auta. Usługa dostępna była w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a w roku 2009 zastąpiło ją Safety Connect. Wraz z rozwojem technologii postanowiono jednak wrócić do tego, bądź co bądź rewolucyjnego, rozwiązania. Tak pojawiła się nowa aplikacja Lexus Link, która splata historię i dorobek firmy z jej futurystycznymi wizjami.

Apka jest więc swoistym łącznikiem między posiadaczem Lexusa a światem otwierających się przed nim możliwości. Na razie powracający system nie jest jeszcze standardem we wszystkich samochodach marki, ale dostępny jest w wybranych modelach z roczników 2019 i 2020. W Polsce Lexus Link działa w tym momencie jedynie z crossoverem UX, czyli hitem ubiegłego roku.

Jak ta aplikacja wpływa na przyjemność jazdy Lexusem?

Jeśli chodzi o funkcjonalność, Lexus Link łączy pierwotne założenia ze współczesnymi potrzebami klientów. Za pośrednictwem aplikacji zyskujemy bowiem dostęp do pakietu usług bez wątpienia poprawiających bezpieczeństwo, ale też wspomagających nas w codziennym życiu. Mowa o takich rozwiązaniach, jak Znajdź mojego Lexusa czy przypomnieniach o wizycie w serwisie, wysyłanych na podstawie oceny przebiegu samochodu. Do tego dochodzą oczywiście ułatwiające planowanie podróży systemy nawigacji, działające nawet w przypadku, gdy część trasy postanowimy przejść pieszo. Wszystko w jednej w aplikacji.

Dobrze zapowiada się także możliwość przeanalizowania naszego stylu jazdy na podstawie danych zebranych przez system. Pośrednio łączy się z tym także inteligentny Hybrid Coaching. Ta funkcja pomoże nam zoptymalizować jazdę z wykorzystaniem silnika elektrycznego, by zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję CO2.

By skorzystać z Lexus Link, wystarczy zarejestrować się w serwisie My Lexus i pobrać dedykowaną aplikację na smartfona. Warto też śledzić doniesienia na temat rozwoju apki, by wiedzieć, kiedy poszerzy się oferta współpracujących z nią modeli.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Edyta Hul w galerii ART HUB Rydzowa

Otwarte na początku lutego instytucje kultury przygotowują swoje wystawiennicze powroty – w...
Czytaj wiecej