Na miłość nigdy nie jest za późno

Niby to takie oklepane zdanie, ale to chyba prawda. Można to w zasadzie przypisać do wszystkiego w życiu, ale naprawdę na miłość nigdy nie jest za późno. To najpiękniejsze uczucie na świecie, może nam się przytrafić w każdym momencie życia.

Joel Hopkins, reżyser między innymi Riwiery dla dwojga, powraca ze swoim kolejnym filmem Zawsze jest czas na miłość. W rolach głównych wystąpili Diane Keaton oraz Brendan Gleeson. Trzeba przyznać, że dość nieoczywista para. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że ta dwójka znakomitych aktorów zagra wspólnie w jednym filmie o miłości, to wydałoby mi się to nieco dziwne. Jednak wszystko się może zdarzyć.

Dokładnie tak jak w tytule filmu, na miłość zawsze znajdzie się czas. Bohaterowie filmu nie są pierwszej młodości, oboje mają swoje doświadczenia, które ich ukształtowały i sądzą, że już raczej nic większego ich w życiu nie spotka. Los jednak postanawia powiązać ze sobą tę parę i sprawić, że każde z nich na nowo pozna szczęście.

Filmów o miłości i relacjach damsko-męskich było w kinie już niezliczona ilość. Za każdym razem, kiedy widzę zwiastun albo plakat takiego filmu, wydaje mi się, że nie można już wymyślić nic nowego w tym temacie. Okazuje się, że zawsze znajdzie się nowe spojrzenie na miłość. Nie jest ona oczywista i zawsze potrafi nas zaskoczyć, a scenarzyści w krainie snów doskonale zdają sobie z tego sprawę i przelewają to na papier, a później powstaje z tego film. Czy Zawsze jest czas na miłość jest czymś nowym i wartym obejrzenia?

Przyznam otwarcie, że nie wiem, bo go nie widziałem. Zainteresował mnie jednak tytuł – zdaje sobie sprawę, że to jedynie polskie tłumaczenie – i grający tu aktorzy. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale zawsze przyciąga mnie historia, w której dwoje starszych już osób poznaje na nowo miłość. To jest dla mnie urocze i zawsze warte zobaczenia. Nawet jeśli okaże się, że film jest daleki od ideału, to myślę, że zawsze znajdzie w takiej opowieści coś prawdziwego, co mnie oczaruje.

Czasami wystarczy mała rzecz, byśmy zaczęli się nad czymś zastanawiać. W końcu, czy faktycznie zawsze jest czas na miłość? Myślę, że tak. Miłość to szczęście. Miłość to spokój i dobro, a na to nigdy nie jest za późno. Każdy z nas, w każdym momencie naszego życia zasługuje na to, by być szczęśliwym – by kochać i być kochanym.

Odbiegłem od tematu filmu… to jest po prostu niezwykłe w kinie. Najmniejsza rzecz związana z filmem potrafi coś w nas wyzwolić, sprawić, że zaczniemy o czymś myśleć. To jest właśnie magia tego wszystkiego. Kino nas otacza, bo kino to życie. To historie i opowieści, które zdarzają się każdego dnia lub mogą się zdarzyć. Kino to świat, gdzie wszystko może być prawdziwe, a my możemy w tym uczestniczyć. Każdy film może być niezwykłą chwilą w naszym życiu. Może być miłością do końca tego życia. Dlatego właśnie uwielbiam chodzić do kina na wszystko, na co jestem w stanie, bo kto wie, może znów się zakocham, a na miłość nigdy nie jest za późno.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Co zrobić, by Twój Lexus był gotowy do drogi

Aktualna sytuacja sprawiła, że wiele osób było zmuszonych pozostawić swoje auta w...
Czytaj wiecej