Poznaj japońską gościnność w salonie Lexus Kraków

Japonia - kraj, z którego wywodzi się tradycja omotenashi (www.albatros.pl)
Omotenashi to japońskie słowo oznaczające legendarną gościnność głęboko zakorzenioną w tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni. Przyznawane co roku przez Lexus Europe nagrody Kiwami mają za zadanie promocję tej, niewątpliwie wartej naśladowania, postawy wobec klientów marki.

Samochody Lexusa na całym świecie kojarzone są z najwyższymi standardami wykończenia oraz oryginalnym, wzbudzającym emocje designem. Cechy te są kluczowe w produkcji aut japońskiego brandu, pozytywnie wyróżniając go na rynku samochodowym. W przypadku luksusowej marki wysokie standardy nie ograniczają się jednak tylko do produktu i każdy, kto myśli o zakupie oferowanych przez nią modeli, może liczyć na niespotykane nigdzie indziej podejście.

Priorytetem, jaki producent stawia swoim sprzedawcom, jest stosowanie się do zasad omotenashi –  tradycji mającej swoje korzenie w kraju, z którego firma się wywodzi. Charakteryzuje ją, niewątpliwie warta naśladowania przez inne kultury, postawa gościnności oraz dbałości o dobre samopoczucie i komfort klienta na każdym etapie obsługi. Celem, jaki stawia przed swoimi pracownikami producent jest, aby każdy odwiedzający salony Lexusa traktowany był indywidualnie, a jego potrzeby były rozpoznawane i zaspokajane zanim klient sam zda sobie z nich sprawę. Firma dąży oczywiście do tego, aby ta japońska jakość towarzyszyła wszystkim, którzy zdecydują się na przygodę z marką. Dlatego stale motywuje i szkoli swoich pracowników oraz docenia najlepszych z nich w organizowanym przez siebie, dorocznym konkursie.

Pascal Ruch, Dyrektor Lexus Europe (theautomobilist.fr)
Pascal Ruch, Dyrektor Lexus Europe (theautomobilist.fr)

Nagrody Kiwami przyznawane są tym, którzy nie tylko wspięli się na wyżyny standardów obsługi klienta detalicznego, ale przodowali także w realizacji planów finansowo-sprzedażowych. Dziesięciu laureatów tych prestiżowych wyróżnień wybiera się z ponad trzystu salonów w całej Europie. Tegoroczna gala ich wręczenia odbyła się we francuskiej Marsylii. Zgodnie z tradycją, Nagrody Kiwami wręczone zostały osobiście przez Pascala Rucha, Dyrektora Lexus Europe. Sukcesu gratulujemy zwłaszcza polskiemu laureatowi, Michałowi Akszak-Okińczycowi z salonu Lexus Kraków, który swoją nagrodę zdobył dzięki, obsłudze klienta stale przewyższającej pierwotne oczekiwania odwiedzających jego salon.

Michał Akszak-Okińczyc, dyrektor salonu Lexus Kraków (fot. mat. promocjne)
Michał Akszak-Okińczyc, dyrektor salonu Lexus Kraków (fot. mat. promocjne)

To między innymi dzięki wysokim kompetencjom pracowników kontakt z marką Lexus pozostawia po sobie doceniane przez klientów na całym świecie pozytywne wrażenia i na długo zapada w pamięci tym, którzy za jej pośrednictwem mieli okazję doświadczyć prawdziwej, japońskiej gościnności.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus LC w finale World Car of the Year 2018

Finaliści World Car of the Year 2018 zostali oficjalnie ogłoszeni. Lexus LC...
Czytaj wiecej