Najbardziej hipsterskie miejsce w Tokio

Hiroshi Fujiwara to jedno z najbardziej gorących japońskich nazwisk w świecie muzyki i mody. Fujiwara znany jest też ze swoich nietypowych inwestycji. Otwiera właśnie nową. Ma dostarczyć klientom unikalnych doświadczeń zakupowych. Nazywa się Park-Ing. Nie trudno zgadnąć gdzie się mieści.

Hiroshi Fujiwara to jedno z najbardziej gorących japońskich nazwisk w świecie muzyki i mody. Fujiwara znany jest też ze swoich nietypowych inwestycji. Otwiera właśnie nową. Ma dostarczyć klientom unikalnych doświadczeń zakupowych. Nazywa się Park-Ing. Nietrudno zgadnąć gdzie się mieści.

To najbardziej hipsterskie miejsce w Tokio i to nie pierwsza tego typu realizacja Fujiwary. Wcześniej jako przestrzeń dla ekskluzywnych butików zaaranżował basen. Jednak to miejsce straciło na swojej świeżości, zatem walcząc o zainteresowanie klientów Hiroshi stworzył nową przestrzeń zakupową. Park-Ing to obecnie najbardziej hipsterskie miejsce w Tokio.

The Park-Ing fashionsnap.com The Park-Ing fashionsnap.com The Park-Ing fashionsnap.com

Pomysł zrodził się z własnych doświadczeń. Jakiś czas temu Fujiwara parkował samochód w jednym z garaży luksusowej dzielnicy Ginza. Zaraz po tym, kiedy wysiadł z auta, zobaczył restaurację ulokowaną na tym samym poziomie. Sam fakt, że prosto z przestrzeni parkingowej mógł wejść prosto do restauracji, było iskrą do pomysłu na nowy sklep koncepcyjny. Prowadząc swój program w radio Fujiwara wspomniał swoim słuchaczom o swoim nowym pomyśle. Jak to często bywa, w biznesie czasem trzeba mieć szczęście. Jego szczęściem było to, że audycji słuchał jeden z zarządzających w Sony. Niedługo potem skonaktoawał się z nim informując, że kilka pięter parkingu w biurowcu należącym do Sony stoi zupełnie puste. To było rok temu, a dokładnie 26 marca 206 The Park-Ing został oficjalnie otwarty dla klientów.

The Park-Ing fashionsnap.com The Park-Ing fashionsnap.com
The Park-Ing fashionsnap.comZa projekt i aranżację przestrzeni odpowiada architekt Nobuo Araki. Sama przestrzeń to pełne utrzymanie surowego charakteru podziemnych garaży. Swoje miejsce znalazło tam kilka designerskich marek odzieżowych, sklep muzyczny i kilka innych. Wszystkie łączy jedno – są najbardziej hipsterskimi w całym Tokio.
Gdybyście przypadkiem akurat byli w Tokio, oto namiary na The Park-Ing:
Google Maps

The Park-Ing fashionsnap.com

Foto ©: Fashionsnap.com

Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Czy Lexus zrewolucjonizuje siedzenia w autach? Oto Kinetic Seat

Zaprezentowana na Paryskim Salonie Motoryzacyjnym 2016 siatkowa konstrukcja foteli na nowo definiuje...
Czytaj wiecej