Najostrzejszy Lexus w historii – Sriracha IS

Los Angeles Auto Show już jutro. Będzie gorąco, nawet bardzo. I jeszcze ostro. Wszystko za sprawą sportowego sedana IS i współpracy Lexusa z Huy Fong Foods – producenta sosu Sriracha.

Los Angeles Auto Show już jutro. Będzie gorąco, nawet bardzo. I jeszcze ostro. Wszystko za sprawą sportowego sedana IS i współpracy Lexusa z Huy Fong Foods – producenta sosu Sriracha.

Receptura słynnego tajskiego sosu nie zmieniła się od 1983 roku. Jej autorem jest David Tran, Wietnamczyk, który Huy Fong Foods założył w Stanach, w Kalifornii na początku lat osiemdziesiątych. Do dzisiaj pełni rolę CEO w firmie. Jego legendarny produkt, uznawany przez wielu za najlepszy na świecie, powstaje na bazie świeżych, czerwonych papryczek jalapeno. Dodaje się go do burgerów, koktajli, przekąsek, słodyczy, a nawet produktów prozdrowotnych.

2017_lexus_sriracha_is_17_530ecdb04f2a1ced11a355cc90ffefef618c7a85

Aby uczcić premierę nowego sportowego sedana IS, Lexus z Huy Fong Foods zbudował ostrzejszą, gorętszą wersję samochodu. Specjalnie zmodyfikowany pojazd będzie można podziwiać od 18-go do 27-go listopada.

Lexus zlecił modyfikację West Coast Company, najsłynniejszej firmie zajmującej się personalizacją aut, stylizacją i tuningiem. W ich projektach nie ma rzeczy niemożliwych – ograniczeniem bywa tylko budżet i wyobraźnia.

Jaki jest efekt? Obejrzyj krótkie video:

https://www.youtube.com/watch?v=U2mtILDZRgI&feature=youtu.be

Film obrazuje, że pikanterii dodano wszędzie. Fani Srirachy i Lexusa będą naprawdę pod wrażeniem. Kolor, grill, kierownica, koła, reflektory i inne gadżety. Akcenty dodano niemalże wszędzie. Poniżej lista „hot detali”:

Farba – tak, dodawali do niej sosu. Stąd kolor jest naprawdę oryginalny i naprawdę Srirachy! Technicy Lexusa eksperymentowali z wieloma mieszankami i metodami by uzyskać właściwy odcień i dodać coś absolutnie extra: imitację płatków chili, tych, które uzyskuje się ze zmielenia japaleno i które w właśnie w tej postaci trafiają do sosu.

Kierownica – odlana z żywicy z dopiskiem hot. Do prowadzenia IS uszyto nawet specjalne rękawice.

Zielone akcenty, charakterystyczne dla butelek Srirachy:

  • obrys grilla i rur wydechowych

  • oświetlenie wnętrza kabiny

  • akcenty w bocznych, chromowanych lusterkach

  • ręczne szycia na fotelach i malowanie zacisków

  • bagażnik w pełni zaopatrzony sosem Sriracha

2017_lexus_sriracha_is_16_150451834a7f5990d745015d1a41151900cf009b

Podgrzewanie foteli w samochodzie, ustawienia temperatury – pokrętło prowadzi od chłodnego trybu Eco, przez Normal aż do Sriracha – robi się naprawdę gorąco…

2017_lexus_sriracha_is_11_6183af188911e90a6e3e0965134692c1fbe0e177

Tryb jazdy Sriracha – który dostraja układ napędowy do szybszych zmian biegów i dynamiczniejszej pracy przepustnicy.

Ręcznie haftowane pluszowe fotele z logiem – kogutem Huy Fong i zielono-czerwonymi akcentami.

Kluczyk z dodatkową funkcją – zbiornikiem na sos, tak by kierowca był zawsze przygotowany.

Kurtki do jazdy które widzimy na ostatnich scenach video, również ręcznie haftowane, powstały na pamiątkę współpracy Lexusa i Hyu Fong Foods.

Źródło: http://pressroom.lexus.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Suknia ślubna z soli morskiej. Niezwykły projekt izraelskiej artystki

Izraelska artystka Sigalit Landau, zainspirowana sztuką Dybuk, Szymona An-skiego, postanowiła wejść w...
Czytaj wiecej