Neil Patrick Harris radzi: jak podróżować samolotem

Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris
Znany przede wszystkim za sprawą występów w serialach "Doogie Howser" oraz "Jak poznałem waszą matkę" Neil Patrick Harris, to postać o wiele ciekawsza, niż większość aktorów. Dziś jednak nie o tym. Pracę zostawiamy na boku i wyruszamy w podróż, podczas której spotka nas co najmniej kilka momentów zwątpienia...

Neil Patrick Harris to człowiek-orkiestra. Gra, śpiewa, tańczy a do tego jest zawodowym magikiem! Dziś jednak wystąpi w roli wujka dobrej rady, który podpowie nam, jak wygodnie podróżować samolotem. Okazuje się, że słynny Barney Stinson ma w zanadrzu coś więcej, niż “Suit-up!”, a jako zapalony podróżnik wypracował sobie kilka prostych zagrań, ułatwiających każdy lot.

Neil Patrick Harris radzi: jak się ubrać

Wbrew pozorom, Neil Patrick Harris nie przepada za garniturami – “Nie są zbyt wygodne, a w podróży strasznie się gniotą. Na dodatek nigdy nie wiadomo, co zrobić z marynarką”. Trzeba też pamiętać, że lot to tylko zwieńczenie żmudnej drogi przez lotnisko. Dlatego właśnie najlepiej jest się ubrać… normalnie. Bez przesadzania w żadną ze stron, po prostu tak, by wyglądać schludnie, ale też wygodnie rozsiąść się w fotelu i móc w nim przesiedzieć kilka godzin.

Neil Patrick Harris radzi: jak się spakować

Zanim wyruszymy w podróż, wypadałoby się jednak spakować. To dla wielu olbrzymi problem, także dla Harrisa – “Podziwiam ludzi, którzy w niewielkiej torbie potrafią upchnąć rzeczy na dwa tygodnie”, mówi: “Ale to najczęściej małe oszustwo – oni po prostu nie zamierzają zbyt często się przebierać!”. Prawda jest taka, że niezależnie jakie są twoje potrzeby, zawsze można coś odrzucić. Warto przemyśleć, czy potrzeba nam tego wszystkiego, czy nie lepiej skorzystać z pralni, oszczędzając wiele miejsca w walizce.

Neil Patrick Harris radzi: jak radzić sobie z uciążliwymi współpasażerami

Odpowiedź jest prosta: słuchawki z redukcją hałasu. “Wiadomo, gdy jest się rozpoznawalnym, ludzie ciągle próbują cię zagadywać. Wielu z nich nie rozumie, że możesz nie mieć na to ochoty, dlatego dobrze jest po prostu się wyciszyć. To nie jest niegrzeczne – to jasny sygnał, że nie masz ochoty na rozmowy i nikt nie powinien mieć o to pretensji”. Zresztą uciążliwi współpasażerowie to nie tylko problem gwiazd. Po prostu bądźcie mili i dajcie do zrozumienia, że nie macie ochoty na pogaduszki.

Neil Patrick Harris radzi: jak latać z dziećmi

Dzieci trzeba czymś zająć – to żadne odkrycie, lecz wielu rodziców ma z tym problem. Neil Patrick Harris i jego mąż wychowują kilkuletnie bliźnięta, starając się, by nie spędzały zbyt dużo czasu gapiąc się w telewizor czy komputer… ale lot wszystko zmienia. Dobrze jest nie wkurzać połowy samolotu rozwrzeszczanymi dzieciakami, dlatego na pokładzie wszystkie chwyty są dozwolone. Tablety w dłoń!

Neil Patrick Harris radzi: “dwójka” w samolocie

Wiele osób ma obawy przed korzystaniem z toalety na pokładzie, ale przy dłuższych podróżach to nieuniknione. Neil Patrick Harris uważa, że nawet większa z potrzeb, wcale nie musi pozostawić przykrego zapachu. “Po pierwsze, spłucz wodę jeszcze przed użyciem – w większości przypadków łączy się to z rozpyleniem odświeżacza w kabinie. Potem użyj mydła gdzie to tylko możliwe – wyłapie ono przykre zapachy, a potem wszystko zmyjesz. Kolejne spłukanie i mycie rąk powinno załatwić sprawę”.

 

Źródło: Thrillist

Autor artykułu
More from Damian Halik

70 wyjątkowych Lexusów LC Aviation rozeszło się na pniu

Japończycy regularnie przygotowują specjalne, limitowane wersje swojego flagowego coupé, jednak LC Aviation jest...
Czytaj wiecej