NET-A-PORTER i LG stworzyli wyjątkową kolekcję ubrań

Mara Hoffman, LG, NET-A-PORTER
Mara Hoffman, fot. LG/NET-A-PORTER
Specjalizujący się w sprzedaży luksusowej odzieży sklep internetowy połączył siły z LG, by zaoferować miłośnikom mody wyjątkową, limitowaną kolekcję kapsułową, stworzoną z myślą o środowisku. W jej powstanie zaangażowano marki: Mara Hoffman, Le Kasha oraz Bondi Born.

Marki modowe i wyspecjalizowany w sprzedaży ich produktów sklep internetowy współpracują nie od dziś. Zaangażowanie LG – producenta AGD i elektroniki użytkowej – może jednak zaskakiwać, choć nie powinno. Koreański koncern słynie z innowacji – także w kwestii pielęgnacji odzieży (pralki z technologią AI DD, suszarki wyposażone w inwerterowe pompy ciepła czy szafa parowa LG Styler). Co więcej, firma dołączyła do inicjatywy Zero Carbon 2030, zobowiązując się w ciągu najbliższej dekady osiągnąć zerową emisję netto dwutlenku węgla. Tematyka jest więc jak najbardziej zbieżna z ich wizją – kolekcja, której powstanie zainicjowali z NET-A-PORTER, ma bowiem wpisywać się w proekologiczne trendy.

Pozycja globalnego lidera wśród producentów urządzeń do pielęgnacji odzieży zobowiązuje nas, by odpowiedzialnie podchodzić do problemu zrównoważenia środowiskowego. […] Innowacyjne produkty i inicjatywy LG udowadniają, że robimy wiele, aby świat był lepszym miejscem, a ludzie mogli żyć lepiej nie tylko teraz, ale również w przyszłości.

– Dan Song, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Zrównoważony rozwój na pierwszym planie

LG, NET-A-PORTER
Fot. LG/NET-A-PORTER

NET-A-PORTER już od dłuższego czasu rozwija swoją platformę NET SUSTAIN, gdzie znajdziemy produkty wyselekcjonowane pod względem ich pochodzenia. Firmie zależy, by ludzie rozważniej dobierali swoją garderobę – i nie chodzi tu o kwestie gustu. Najważniejsze są bowiem sposoby powstawania oraz dobór odpowiednich materiałów. W myśl zasad zrównoważonego rozwoju stawia się zatem na naturalne, trwałe tkaniny, w miarę możliwości rezygnując przy tym z wykorzystywania fabrycznych linii produkcyjnych. Dokładnie te same wartości mają cechować omawianą kolekcję kapsułową.

LG nie pozostaje w tym wszystkim biernym, zyskującym PR-owo podmiotem. Koreańska firma jest inicjatorem kampanii #CareForWhatYouWear, która w dwojaki sposób wpisuje się w ekologiczne trendy. Mówimy bowiem przede wszystkim o producencie AGD, w którego ręce oddajemy naszą odzież. Sposób, w jaki pierzemy ubrania; a więc i zastosowane w poszczególnych urządzeniach technologie; mają bowiem wpływ na to, jak długo będziemy mogli cieszyć się danym elementem garderoby.

W przypadku współpracy nawiązanej z NETAPORTER hasło Dbaj o to, co nosisz nabiera też drugiego dna – świadomości dotyczącej pochodzenia naszej odzieży. Nie jest bowiem tajemnicą, że dobór zarówno materiałów, jak i zastosowanych technologii produkcji, ma olbrzymi wpływ na żywotność ubrań. W zależności od wyborów producenta mogą one jednak także znacząco wpływać na środowisko – lub wręcz przeciwnie: wykazywać o nie troskę.

NET-A-PORTER i LG zaprosili do współpracy uznane marki

Dbałość o to, co nosimy – w sensie czysto fizycznym – nie idzie w parze z działaniami branży odzieżowej. Ubrań jest, delikatnie mówiąc, zbyt wiele, a masowa produkcja, choć zmniejsza koszt jednostkowy, generuje jednocześnie olbrzymie ilości odpadów. Zgodnie z szacunkami Światowego Forum Ekonomicznego rocznie może to nas kosztować nawet 400 miliardów dolarów. Zmiany, mające na celu uświadamianie konsumentów oraz pozwalające im na rozważniejsze zakupy, trwają w tej branży już od dłuższego czasu. NET SUSTAIN to tylko jedno z wielu przedsięwzięć tego typu.

Sama kolekcja, którą w ramach uświadamiania społeczeństwa opracowują LG i NET-A-PORTER, ma uwidocznić te starania. Ich zaprojektowanie powierzono trzem uznanym markom – Mara Hoffman, Le Kasha i Bondi Born – kreującym osobne kolekcje kapsułowe. Każda z nich specjalizuje się w nieco innej stylistyce, toteż możemy spodziewać się wizualnej różnorodności. Tym, co połączy ich projekty, będą natomiast trwałe, naturalne materiały, które same w sobie wydłużą żywotność ubrań.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Letnia Uniwersjada 2017 tuż, tuż. Tajpej zachęca turystów!

XXIX Letnia Uniwersjada coraz bliżej. Zawody zorganizowane zostaną w stolicy Tajwanu, gdzie...
Czytaj wiecej