“The Umbrella Academy” kolejną ekranizacją Netflixa

Netflix zekranizuje komiks "The Umbrella Academy" Gerarda Waya, fot. Dark Horse Comics
Netflix zekranizuje komiks "The Umbrella Academy" Gerarda Waya, fot. Dark Horse Comics
Netflix ogłosił, że już w przyszłym roku zobaczymy serial "The Umbrella Academy", nad którym prace trwają od przeszło dwóch lat. Będzie to aktorska ekranizacja komiksu o tym samym tytule, którego autorem jest Gerard Way, znany z występów w zespole My Chemical Romance.

Serial “The Umbrella Academy” nie będzie pierwszą adaptacją komiksu, jaką stworzy Netflix – ale zdecydowanie ma szansę stać się najgłośniejszą. Projekt wzbudza ogromne emocje i to wcale nie ze względu na autora, którym jest Gerard Way – gwiazda rocka, znana z nieistniejącego od czterech lat zespołu My Chemical Romance. Były muzyk okazał się bowiem płodnym pisarzem, a narysowana wedle jego scenariusza pierwsza seria “The Umbrella Academy: Apocalypse Suite”, została nagrodzona najważniejszym wyróżnieniem w branży komiksowej – Nagrodą Eisnera!

Netflix zekranizuje komiks "The Umbrella Academy" Gerarda Waya, fot. Dark Horse Comics
Netflix zekranizuje komiks “The Umbrella Academy” Gerarda Waya, fot. Dark Horse Comics

“The Umbrella Academy” zdecydowanie nie jest komiksem dla dzieci. Na łamach tego tytułu śledzimy losy osób żyjących w mocno odjechanej, alternatywnej wersji naszej rzeczywistości. Mamy rok 1977, a prezydent Kennedy nadal ma się świetnie, natomiast nasi główni bohaterowie, to… dysfunkcyjna rodzina superbohaterów. Myliłby się ten, kto uzna “The Umbrella Academy” za bohomazy znudzonego faceta, który zakończył karierę muzyczną i nie miał co ze sobą zrobić. Pierwsze odcinki komiksu Gerard Way stworzył przeszło dekadę temu, u szczytu popularności zespołu My Chemical Romance. Za ilustracje odpowiada brazylijski rysownik Gabriel Bá. W sumie seria liczy dwie sześciozeszytowe części i trzy one-shoty, które ukazywały się w latach 2007-2013 nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Trwają także prace nad dwiema kontynuacjami, jednak znacząco spowolniło je nawiązanie współpracy z Netflixem.

Informacji jest jak na lekarstwo. Póki co wiadomo, że internetowy potentat pracuje nad aktorską wersją widowiska, co już powinno wzbudzić wiele emocji wśród fanów. Niemniej istotne jest zaangażowanie w roli showrunnera będącego ostatnio na fali Steve’a Blackmana.

Prace nad netflixową adaptacją komiksu “The Umbrella Academy” trwają od roku 2015. Gerard Way jest producentem wykonawczym, a pierwsze skrzypce odegrać ma wspomniany już Blackman – producent znany między innymi ze współpracy przy serialach “Fargo” oraz “Legion”, które okazały się wielkimi sukcesami. Netflix nie podał dokładnej daty premiery dziesięcioodcinkowej serii, ale najprawdopodobniej będzie to wiosna 2018 roku.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nie masz czasu na czytanie? To błąd!

Czytanie, choć od dawna przegrywa walkę z telewizją oraz internetem, ma nad...
Czytaj wiecej