Netflix pracuje nad kontynuacją „Pogromców mitów”

Ekipa "MythBusters", fot. Discovery Channel
Wyrzucanie z ramówki niektórych programów, bywa strzałem w stopę nadawcy, tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Pół roku temu Discovery Channel wyemitowało ostatni odcinek "Pogromców mitów", ale Netflix już pracuje nad stworzeniem następcy serii.

Ściąganie z anteny niektórych programów, bywa strzałem w stopę nadawcy, tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Pół roku temu Discovery Channel wyemitowało ostatni odcinek „Pogromców mitów”, ale Netflix już pracuje nad stworzeniem następcy serii.

Nie tylko BBC popełnia błędy i nie tylko Amazon potrafi je wykorzystywać. Wszyscy pamiętamy, jak na skutek konfliktu z prowadzącymi, stacja postanowiła kontynuować produkcję „Top Gear” bez nich… i okazało się, że większość widzów woli poczekać, aż Clarkson, Hammond i May stworzą własny program. Sytuacja z „MythBusters” wygląda nieco podobnie. Discovery najpierw pożegnało się z Kari Byron, Grantem Imaharą i Tory’m Bellecim, by po kolejnych dwóch sezonach całkowicie zakończyć program. Ale tu pojawia się Netflix i pomysł, by stworzyć podobny format.

„Pogromcy mitów” to piętnaście sezonów i w sumie dwieście osiemdziesiąt dwa odcinki walki z popularnymi, acz nie zawsze prawdziwymi twierdzeniami. Program emitowany był od roku 2003 i za sprawą charakterystycznych prowadzących – Jamiego Hynemana i Adama Savage’a – urósł do rangi kultowego. Od drugiego sezonu, towarzyszyli im wspomniani już Byron, Imahara i Belleci, którzy także mieli ogromny wpływ na rozwój i wzrost popularności „MythBusters”. Niestety, pod koniec 2015 roku ogłoszono, że zbliżający się piętnasty sezon, będzie ostatnim.

Ekipa "MythBusters", fot. Discovery Channel
Ekipa „MythBusters”, fot. Discovery Channel

Finałowy odcinek wyemitowano 6. marca 2016 roku, jednak Discovery potrzebował zaledwie trzech tygodni, by zrozumieć swój błąd. Ogłoszono, że program będzie kontynuowany przy udziale zupełnie nowych prowadzących. Ci zaś zostaną wyłonieni w ramach reality show, w którym pretendenci będą wykazywać się umiejętnościami przydatnymi do obalania mitów. Zanim jednak program wystartował, Netflix zdążył ogłosić, że trwają prace nad bliźniaczym formatem. I to przy udziale oryginalnej obsady!

„Pogromcy mitów” w Krainie Czarów

Informacjami na temat nowej produkcji, Netflix podzielił się w zeszłym tygodniu, podczas imprezy DragonCon. Program będzie się nazywać „White Rabbit Project”, a poprowadzą go: Kari Byron, Grant Imahara i Tory Belleci. Co prawda nie będzie to oficjalna kontynuacja „MythBusters”, a wśród obsady zabraknie Hynemana i Savage’a, ale chyba nie ma się o co martwić. Podobno widzowie otrzymają zupełnie nową jakość, a Netflix i trio B-I-B zapewniają, że: „’White Rabbit Project’ będzie jak 'Pogromcy mitów’ w Krainie Czarów”. Poza prowadzącymi, nowy program będzie współtworzyć także ekipa producencka Beyond Productions, do niedawna związana z „MythBusters”.

"White Rabbit Project", fot. Netflix
„White Rabbit Project”, fot. Netflix

Czego możemy się spodziewać? Byron, Imahara i Belleci nieraz udowadniali, że z obalaniem mitów radzą sobie równie dobrze, co para głównych prowadzących. „White Rabbit Project” ma w tej kwestii stanowić nową jakość. Poza świeżym spojrzeniem na ciekawostki historyczne czy najpopularniejsze twierdzenia, otrzymamy także sporą dawkę nowinek technologicznych, popkulturowych mitów, czy zagadnień wykraczających poza obecne możliwości techniczne naszej cywilizacji. Innymi słowy: będzie się działo.

Premierę zapowiedziano na 9. grudnia. Na początek Netflix zamówił dziesięć odcinków, jednak jeśli „White Rabbit Project” spełni oczekiwania internetowego giganta, na pewno doczekamy się kontynuacji.

 

Źródło: netflix.com

Autor artykułu
More from Damian Halik

Polski gadżet Neuroon Open podbija Kickstarter

Jak przeanalizujesz swój sen, tak się wyśpisz – mówią przedstawiciele polskiego start-upu...
Czytaj wiecej