New Car Awards 2018: Lexus znów bezkonkurencyjnie niezawodny

Lexus RX L świetnie nadaje się do wypadów za miasto (fot. mat prasowe)
Lexus RX L świetnie nadaje się do wypadów za miasto (fot. mat prasowe)
Niezawodność produktów, z których korzystamy na co dzień, nigdy dotąd nie była tak istotna. Zwłaszcza, gdy mowa o środkach transportu, który jest kluczowy dla sprawnego funkcjonowania we współczesnym świecie - bardziej dynamicznym niż kiedykolwiek dotąd. Codziennie każdy z nas musi wywiązywać się ze zobowiązań i dotrzymywać terminów. Często ich realizacja nie może czekać na komfortowy dla nas moment czy cierpliwe dochodzenie do ładu z notorycznie psującymi się urządzeniami.

Jak co roku, brytyjski portal motoryzacyjny Auto Trader zorganizował plebiscyt, którego wyniki są wykładnią rzeczywistych nastrojów panujących wśród klientów poszczególnych samochodowych marek. I również jak co roku, Lexus pozostawił konkurentów daleko w tyle…

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)

Plebiscyt New Car Awards jest jednym z najpopularniejszych wśród fanów motoryzacji z Wielkiej Brytanii. W tym roku grupa czytelników portalu, którzy zdecydowali się na wypełnienie przygotowanej przez Auto Tradera szczegółowej ankiety była wyjątkowo liczna i składała się z aż 43 tysięcy osób. Dzięki dużej próbie badawczej oraz szczegółowości zadawanych przez portal pytań, wyniki tego sondażu można uznać za naprawdę reprezentatywne. Badani oceniali posiadane przez siebie pojazdy pod kątem aż 16 kryteriów. Pod uwagę brano między innymi ich wygląd, koszty utrzymania czy niezawodność. W tej właśnie kategorii wygrał Lexus, na co niewątpliwy wpływ miała najmniejsza średnia liczba napraw deklarowana przez czytelników w sondażu. Samochody luksusowego japońskiego brandu zakupowane przez Brytyjczyków to w 99 procentach hybrydy, które charakteryzuje większa trwałość i niezawodność względem tradycyjnych napędów. Zresztą, zebrane za pośrednictwem ankiety opinie klientów marki mówią same za siebie:

Wyjątkowe przywiązanie do szczegółów wykończenia wnętrza i nadwozia.

Jestem zachwycony technologią i komfortem kabiny.

Doskonały projekt i jakość wykonania.

Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)
Lexus NX z pakietem Black (fot. mat. prasowe)

Dodajmy, że nie jest to pierwszy raz, gdy opinie klientów Lexusa udowodniły rzeczywistą jakość oferowaną przez produkty japońskiego koncernu. W Wielkiej Brytanii niezawodność marki potwierdziły już w przeszłości rankingi publikowane przez magazyny motoryzacyjne Auto Express i Autocar Driver Power. Lexusa wyróżniono pierwszym miejscem w tej kategorii także w zestawieniu amerykańskiego magazynu Consumer Reports.

Poza opiniami o nowych autach, Amerykanie badali także zadowolenie klientów z kilkuletnich, używanych pojazdów. Jak się okazuje, Lexus nie ma sobie równych także i pod tym kątem, co potwierdza deklaracje marki o wyjątkowej trwałości jej produktów.

Lexus ES - przód (fot. mat. prasowe)
Lexus ES – przód (fot. mat. prasowe)

Nagroda dla Lexusa w kategorii niezawodności nie jest niespodzianką, bo ta marka zapracowała na swoją znakomitą reputację w ciągu wielu lat. Pierwsze miejsce w zestawieniu jest potwierdzeniem tego, że posiadacze Lexusów doświadczają ich niezawodności na co dzień i bardzo ją sobie cenią.

– komentarz Ivana Aistropa, Redaktora Portalu Auto Trader ds. Testów Drogowych do wyników plebiscytu New Car Awards 2018.

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus wygrywa American Customer Satisfaction Index 2018

Naukowcy University of Michigan już po raz ósmy zbadali satysfakcję klientów z...
Czytaj wiecej