Nie czas umierać – pierwszy zwiastun.

Nowy Bond już niedługo, „Nie czas umierać” wejdzie na ekrany w kwietniu przyszłego roku. Tymczasem doczekaliśmy się pierwszego zwiastunu.

„Nie czas umierać” (org. „No Time To Die”) to już 25 część przygód najsłynniejszego szpiega świata. Po raz czwarty w rolę agenta Jej Królewskiej Mości wcieli się Daniel Craig. Pomimo głośnych zapowiedzi o pożegnaniu z Bondem.

Scenariusz jest już z grubsza znany

Po dorwaniu przyszywanego brata, który stanął po ciemnej stronie mocy, Bond udaje się na zasłużoną emeryturę. Nie dane jest jednak mu się nacieszyć nią oraz nową miłością, dr. Madeleine Swan. Do roboty ściąga go jego dobry przyjaciel Felix Leiter z amerykańskiego CIA. Szuka on zaginionego naukowca. Jednak, dość szybko okazuje się, że potwierdzenie jego uprowadzenia wciąga Bonda w ratowanie świata przed jednym z największych zagrożeń w historii.

Polskie plakaty 25 części przygód Jamesa Bonda. Grafika: Forum Film Poland

Opublikowany niedawno zwiastun „Nie czas umierać” dodaje jeszcze kilka drobiazgów, które mogą doprecyzować fabułę. Wygląda na to, że partnerka Bonda jest zamieszana w całe śledztwo.

Z drugiej strony, być może to tylko manipulacja Ernsta Stavro Bloefelda, który gnije w więzieniu od pięciu lat (okres czasowy między „Spectre” a „Nie czas umierać”). W to wszystko wplątuje się do tego nowy szwarccharakter, którego ponoć pierwotnie miał zagrać Maciej Kot. Zwiastun pokazuje nam Jamesa Bonda z dawny lat – znów, mimo wieku, nieśmiertelnego, wysportowanego playboya, gadżeciarza, który niesie za sobą demolkę.

https://www.youtube.com/watch?v=nZdLD31Pupg

W obsadzie również sporo starych znajomych

Lea Sedoux jako Madeleine Swan, Ralph Fiennes w roli M, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw – Q , Jeffrey Wright w roli Felixa Leitera, Chirstopher Waltz – Bloefeld i Rory Kinnear – Bill Tanner.

Oczywiście wystąpi też legendarny Aston Martin DB5 w wersji szpiegowskiej, który znów uruatuje skrórę Jamesowi. Ponad to, do obsady dołączyli Rami Malek (znany z brawurowej roli Freddy’ego Merrcury’ego) jako Safin – główny przeciwnik Bonda. Lashana Lynch w roli czarnoskórej agentki 00, która weszła do służby po odejściu Bonda, oraz Ana de Armas (Paloma) agentka CIA współpracująca z brytyjskim agentem.

Jak zwykle twórcy filmu umiejętnie podsycili tajemnice związane z filmem nowym zwiastunem. Mając na uwagę poprzednie części nie za pewne nie wystrzelano się z najlepszych scen i dialogów w „Nie czas umierać”. Dzięki temu można sądzić, że w kwietniu przyszłego roku fanów Jamesa Bonda czeka wystawna uczta.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Z kamerą wśród śmieci

Co zrobić, aby zapobiec zaśmiecaniu brzegów rzeki w sporym mieście? Poustawiać tabliczki...
Czytaj wiecej