Nie zmarnujesz już ani kropli

Czasami mamy ochotę tylko na kieliszek, co więc zrobić z pozostałą zawartością butelki? Jest PLUM.

Elegancka, smukła bryła, zmieści się na kuchennym blacie i wręcz będzie jego ozdobą. Szczotkowana stal nierdzewna, elementy inspirowane wnętrzem winnic, dwie oświetlone komory na podobieństwo beczki. Estetyka uniwersalna i minimalistyczna.

PLUM może przechowywać dwie butelki jednocześnie, oczywiście inne, czyli przykładowo Chardonnay i Cabernet. Wykorzystując kamerę HD, umieszczoną w każdej z „komnat”, rozpoznaje etykietę, a więc i rocznik, odmianę, region, pochodzenie. Wszystko dzięki wbudowanemu oprogramowaniu i 7-calowemu kolorowemu ekranowi. Wyświetli nam też informacje na temat przechowywania i serwowania.

PLUM wykorzystuje argon, gaz który zapewni świeżość nawet do 90 dni. Kanister na gaz można wielokrotnie napełniać, jedno „nabicie” wystarczy na 200 butelek. Do urządzenie pasują butelki w rozmiarze 0,75 l, z każdym dostępnym na rynku korkiem, a nawet kapslem. Po umieszczeniu wina następuje przekłucie stalową igłą korka, serwowanie i „uszczelnienie” butelki argonem by zapobiec utlenianiu. Automatyczny system czyszczenia powoduje, że PLUM w każdej chwili zaserwuje perfekcyjną lampkę wina.

PLUM można już zamówić w przedsprzedaży za 1499 USD. Nie jest tani, ale myśląc o zmarnowanym winie może się okazać całkiem niezłą inwestycją…

Źródło: https://www.plum.wine/ 

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Fabryka Motomachi, dom supersamochodu LFA, produkuje Lexusa LC

Miejsce to radykalnie różni się od standardowej fabryki aut, bo przypomina bardziej...
Czytaj wiecej