Polskie biurko, dzięki któremu codzienna praca będzie zdrowsza

DESKter
Szykuje nam się nowa choroba cywilizacyjna. Spędzając całe dnie przed komputerem narażamy nasz kręgosłup na długotrwałe lub wręcz permanentne urazy. DESKter ma pomóc rozwiązać ten problem.

Księgowa, pisarz, bankowiec, handlowiec, menadżer, pracownik hotline’u – tak różne zawody, a łączy je pewien wspólny mianownik. Biurko, komputer i przynajmniej osiem godzin spędzonych przy nich dziennie. Często znacznie więcej.

Lekarze coraz głośniej ostrzegają – zmiana charakteru pracy na całym świecie ma niebezpieczny skutek uboczny. Siedzimy byle gdzie, byle jak, narażając nasz kręgosłup na poważne, czasem wręcz trwałe uszkodzenia. Nie jest łatwo dbać o właściwą pozycję podczas gdy jesteśmy skupieni na aplikacjach w naszym komputerze.

Biurko DESKter ma pomóc rozwiązać ten problem.

DESKter

DESKter został zaprojektowany w ramach dyplomu magisterskiego Małgorzaty Wojtyczki, na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej ASP. Główną inspiracją do stworzenia projektu był wspomniany siedzący tryb pracy społeczeństwa i pogłębiające się z jego powodu choroby. Po wnikliwym przestudiowaniu tematu okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu jest zmiana pozycji w ciągu całego dnia pracy, z siedzącej na stojącą i odwrotnie.

DESKter

Biurko zawiera dwa blaty wykonane z giętej sklejki o różnych wielkościach, które możemy wyjmować i przekładać zależnie od naszych potrzeb. Nie wymaga to od nas żadnego mocowania czy przykręcania. Mniejszy blat może służyć za górną półkę kiedy siedzimy, ale możemy go też całkowicie schować przy pracy stojącej. Kiedy biurko nie jest nam potrzebne, blaty wsuwamy w specjalnie otwory, a cały mebel składamy i odstawiamy.

DESKter jest przystosowany do samodzielnego złożenia w domu. Nie wiemy jeszcze kiedy wejdzie do sprzedaży. Gorąco jednak kibicujemy całemu projektowi.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

To urządzenie wykorzysta najnowsze zdobycze techniki, by pomóc wam w staraniach o dziecko

Monitory płodności to bezcenne wsparcie dla rodziców, którzy mają problemy z poczęciem...
Czytaj wiecej