Nina Compton kolejnym rezydentem nowojorskiego INTERSECT by Lexus

Nina Compton, Compère Lapin, INTERSECT by Lexus
Jedno z popisowych dań Niny Compton, fot. INTERSECT by Lexus
Późną jesienią nowojorczycy zdecydowanie mogą narzekać na pogodę, ale dzięki wizycie w INTERSECT by Lexus będą mogli wnieść do szaroburej rzeczywistości nieco kolorytu i zasmakować w wyjątkowym miksie kuchni karaibskiej i kreolskiej od uznanej szefowej kuchni.

Nowojorski INTERSECT by Lexus przygotowuje się do kolejnej zmiany sterów w części restauracyjnej. Siódmą osobą, która poprowadzi tamtejszą kuchnię w ramach programu rezydenckiego, będzie Nina Compton. Szefowa kuchni nowoorleańskiej restauracji Compère Lapin; zdobywczyni m.in. nagrody Fundacji Jamesa Bearda, a więc najważniejszego wyróżnienia w amerykańskiej branży gastronomicznej; przywiezie ze sobą niebywałą mieszankę południowych smaków!

Nowe doznania w świątyni kuchni eklektycznej

Nina Compton, Compère Lapin, INTERSECT by Lexus
Nina Compton, fot. INTERSECT by Lexus

Program Restaurant-in-Residence to wyjątkowe przedsięwzięcie Lexusa, które sprawia, że należący do marki INTERSECT nie przestaje zaskakiwać. Menu lokalu zmienia się co cztery bądź sześć miesięcy. Wszystko zależy od ustaleń włodarzy z goszczonymi przez nich gastronomicznymi wirtuozami. Ci zaś nieustannie zachwycają, przywożąc ze sobą najlepsze przepisy nie tylko z różnych części Stanów Zjednoczonych i innych zakątków świata.

Pochodząca z karaibskiej Saint Lucii, ale żyjąca w Nowym Orleanie szefowa Nina Compton od lat zaskakuje swoimi propozycjami kulinarnymi. W menu prowadzonej przez nią od 2015 roku restauracji Compère Lapin znajdziemy zarówno przykłady dań z jej rodzinnych stron, jak i typowych dla południowych stanów kreolskich przysmaków. To jednak nie wszystko!

Compton często decyduje się także nawiązywać do kuchni francuskiej i włoskiej, co stanowi prawdziwy wyróżnik jej lokalu wśród innych nowoorleańskich restauracji. Ten wyjątkowy miks kultur szybko natomiast zaowocował rozgłosem i wyróżnieniami. W 2018 roku, po zaledwie trzech latach działalności Compère Lapin, Ninę Compton uznano za najlepszą szefową kuchni na południu. Wyróżnienie od Fundacji Jamesa Bearda zdecydowanie przyspieszyło rozwój jej kariery.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za możliwość podzielenia się historią i kuchnią Compère Lapin z gośćmi INTERSECT by Lexus. To partnerstwo jest jednak szczególnie wyjątkowe, wiemy bowiem, że przyniesie korzyści także naszym przyjaciołom i rodzinie w Nowym Orleanie; jestem też zachwycona, że mogę przywieźć mały kawałek domu do miasta, w którym rozpoczęłam karierę.

– Nina Compton

Na rozpogodzenie nowojorskiej jesieni

INTERSECT by Lexus
Fot. INTERSECT by Lexus

Nina Compton przybywa do Nowego Jorku jako następczyni niezwykle utytułowanego Davida Kincha. Prowadzona przez niego w ostatnich miesiącach restauracja INTERSECT-u bez wątpienia zachwycała kalifornijskim luzem. Szefowa Compère Lapin ma więc przed sobą spore wyzwanie, tym bardziej że przed Kinchem gości lokalu karmiła Mashama Bailey – także czerpiąca inspiracje z kuchni kreolskiej.

Jej podejście jest jednak zgoła odmienne od tego, co oferuje Nina Compton, dzięki czemu goście INTERSECT-u z pewnością nie otrzymają odgrzewanych kotletów, lecz kolejną porcję niepowtarzalnych i zapadających na długo w pamięci smaków. Co ważne, część dochodów, które INTERSECT by Lexus wygeneruje w trakcje rezydencji Compton, zostanie przekazana na rzecz nowoorleańskiego Second Harvest Food Banku. W ten sposób szefowa kuchni, pracując w Nowym Jorku, nieustannie wspiera lokalną społeczność Nowego Orleanu.

Compère Lapin reprezentuje magię, która powstaje, gdy łączą się wyjątkowe kultury i smaki, a my nie wyobrażamy sobie lepszego sposobu na zakończenie roku naszych krajowych rezydencji kulinarnych w INTERSECT by Lexus. Z niecierpliwością czekamy przywiezienie przez szefową Compton części jej rodzinnego Nowego Orleanu podczas tej rezydencji i podzielenia się jego tętniącą życiem kulturą oraz kuchnią z gośćmi w Nowym Jorku.

– Vinay Shahani, wiceprezes ds. marketingu Lexusa

Zlokalizowany na pograniczu Chelsea i Greenwich Village INTERSECT by Lexus czeka na poszukiwaczy wyjątkowych doznań od środy do niedzieli. W środy i w niedziele lokal otwarty jest między 17:00 a 22:00; w czwartki między 17:00 a 23:00; natomiast w piątki i soboty między 17:00 a 24:00. Informacje dotyczące rezerwacji, ale też zasad działania w trakcie pandemii, znajdziecie na stornie Intersect-NYC.com.

Nina Compton oficjalnie przejmie prowadzenie kuchni INTERSECT-u 20 października.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Gdyby bohaterowie marvelowskiego “Eternals” byli Lexusami…

Marvel kontynuuje IV fazę swojego uniwersum filmowego. Dwudziesty szósty film serii –...
Czytaj wiecej