Najlepsza przenośna konsola do gier staje się jeszcze fajniejsza

nintendo switch akumulator
Nintendo od zawsze brylował, jeśli chodzi o konsole przenośne. Jego Switch wydaje się w zasadzie nie mieć konkurencji. No chyba, że mówimy o jego odświeżonej wersji, która będzie jeszcze lepsza.

Nintendo szykuje nam odświeżoną wersję swojej przenośnej konsoli Switch. Nie będzie jednak łatwo ją rozpoznać, bowiem z wyglądu nie będzie różniła się absolutnie niczym. Odświeżoną wersję poznamy wyłącznie po oznaczeniu modelu (HAC-001(-01)) lub po numerze seryjnym, który będzie się zaczynać od liter XKW.

Skoro konsola wygląda identycznie, a szukać jej trzeba gdzieś po numerkach z tyłu pudełka, to o co tyle zachodu?

Nowa wersja Switcha pozwala nam bawić się znacznie dłużej bez konieczności podłączania urządzenia do ładowarki. Znacznie, znacznie dłużej. Według informacji od Nintendo, odświeżony Switch pozwoli nam na 5,5 godziny zabawy z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Poprzednia wersja lepszej wersji Switcha wyłączy się już po trzech godzinach. Ta uboższa, oznaczona jako Lite, po czterech.

nintendo switch akumulator

Odświeżona wersja Nintendo Switch z dłuższym czasem pracy na akumulatorze ma pojawić się w Europie w okolicach września.

Nie tylko czas pracy na akumulatorze. Czym właściwie jest Nintendo Switch?

To Game Boy nowego pokolenia. Konsolę nie tylko można podłączyć do telewizora, ale także momentalnie zmienić ją w konsolę przenośną z 6,2-calowym ekranem. Do konsoli dołączone są kontrolery, które Nintendo określa jako Joy-Cony. Dwa takie Joy-Cony mogą być używane niezależnie w każdej dłoni albo razem jako jeden kontroler po włożeniu do uchwytu Joy-Con Grip. Można je także podłączyć do głównej konsoli i używać ich w trybie przenośnym lub dzielić się nimi z przyjaciółmi, aby cieszyć się rozgrywką dla dwóch graczy.

Każdy Joy-Con ma pełny zestaw przycisków i może być używany jako cały kontroler. W każdym znajduje się także akcelerometr i żyroskopowy czujnik ruchu, co pozwala na niezależne od siebie ruchy prawym i lewem Joy-Conem.

nintendo switch akumulator

Switch cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wydawców gier. Publikują na niego takie wydawnictwa, jak Activision, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Ubisoft czy Warner Bros. Switch jest jednak zdecydowanie mniej wydajną konsolą od Xboxa One czy PlayStation 4, natomiast jego mobilność i unikatowy katalog gier powodują, że Nintendo nawet nie traktuje konsol Microsoftu czy Sony za bezpośrednia konkurencję. Po prawdzie, całkiem słusznie.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Modnie, nowocześnie i burżuazyjnie. Louis Vuitton wprowadza do oferty zegarek z Wear OS

To prawdopodobnie najbardziej ekstrawaganckie podejście do tematu inteligentnych zegarków. Będący ikoną mody...
Czytaj wiecej