Robert De Niro otwiera w Warszawie kolejny hotel Nobu

Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Co mogą robić w Warszawie: światowej sławy kucharz, amerykański producent filmowy i hollywoodzki gwiazdor? Budować hotel! Nobu Matsuhisa, Meir Teper i Robert De Niro zamierzają otworzyć w stolicy Polski jeden ze słynnych hoteli Nobu. Co więcej, pierwsi goście mają zawitać w jego progach już za rok.

Historia powstania Nobu Hospitality – firmy zarządzającej kilkudziesięcioma hotelami i restauracjami – przypomina nieco wtórny, ale jakże żywotny motyw filmowy. On – człowiek sukcesu, Robert De Niro – odwiedza restaurację, w której kuchni niemalże się zakochuje. Także on (choć w filmie byłaby to zapewne ona) – Nobu Matsuhisa, utalentowany kucharz – od zawsze marzył o takiej właśnie szansie. Gdy tylko ich drogi się przecięły, oboje wiedzieli, że chcą dalej iść ramię w ramię. Aż chciałoby się powiedzieć: “I żyli długo i szczęśliwie”…

Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper, fot. materiały prasowe
Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper, fot. materiały prasowe

Tak przynajmniej można domniemywać, biorąc pod uwagę, że pod szyldem Nobu działa już niemal czterdzieści lokali. Założona w latach 80. przez De Niro, Matsuhisę i producenta filmowego Meira Tepera firma coraz prężniej rozrasta się także w branży hotelarskiej. Kolejny przyczółek panowie postanowili zdobyć w Warszawie, gdzie niebawem powstanie ich kolejny lokal.

Błyskawiczna inwestycja

Fasada Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Fasada Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group

Warszawska placówka powstanie we współpracy firmy Roberta De Niro, pełniącej funkcję operatora, i spółki Tacit Investment. Co ciekawe, ma zostać ukończona w ciągu zaledwie roku, natomiast jej wartość to sto milionów złotych. Brzmi karkołomnie, ale nie jest to niewykonalne, ponieważ inwestycja nie powstaje od zera. Warszawski Nobu otworzy swe podwoje w rozbudowywanym właśnie budynku przy ulicy Wilczej 73, gdzie obecnie mieści się Hotel Rialto.

Wizualizacja lobby Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Lobby hotelu (wizualizacja), fot. Tacit Investment/Medusa Group

Nobu to światowa marka, która sławę zyskała dzięki pasji swoich założycieli, wyjątkowej obsłudze i doskonałej kuchni. W połączeniu z polską otwartością i energią stworzymy ekscytujące i niezwykłe miejsce, które zawojuje serca odwiedzających je gości.

– Karolina Kaim, prezes Tacit Investment
Pokój w Nobu Hotel Warsaw (wizualizacja), fot. Tacit Investment/Medusa Group
Wizualizacja pokoju, fot. Tacit Investment/Medusa Group

Za architektoniczną część projektu odpowiada Medusa Group, natomiast w trakcie urządzania wnętrz polska pracownia ma współpracować z kalifornijskim studiem PCH. Po zakończeniu przebudowy w budynku znajdzie się sto dwadzieścia pokoi, Restauracja Nobu, strefa fitness i przestrzeń, w której będzie można organizować różnego rodzaju wydarzenia.

Przestrzeń do organizacji różnego rodzaju wydarzeń w Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Przestrzeń do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, fot. Tacit Investment/Medusa Group

Jak wspomina Trevor Horwell (prezes NH): firma ma już w swoich portfolio siedemnaście hoteli, ale to pierwsza inwestycja w tej części Europy. Otwarcie zapowiedziano na początek 2020 roku.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Tequila Patrón x Guillermo del Toro – esencja Meksyku

Tequila i bogato zdobione, kolorowe czaszki (motyw calaveritas) to pierwsze skojarzenia, jakie...
Czytaj wiecej