Nomadic Resorts, pięciogwiazdkowy eko-kurort

Yala National Park - drugi co do wielkości, a pierwszy pod względem odwiedzin park narodowy na Sri Lance. To miejscu z cyklu „koniecznie zobaczyć” będąc na wyspie, a szczególnie wybrać się na tutejsze safari. A jak już safari i obóz, to zatrzymujemy się w spektakularnym hotelu…

Mowa o Nomadic Resorts zaprojektowanym i zbudowanym wspólnie z holenderskim studiem Bo Reudler.

To pięciogwiazdkowy eko-kurort złożony z 36 koczowniczych namiotów, który tworzy niezwykły krajobraz oferujący podróżnikom połączenie historii, kultury i dzikiej natury Sri Lanki. Organiczna architektura obozu, integruje się płynnie z terenem, otaczającą przyrodą i surowym, piaszczystym wybrzeżem Oceanu Indyjskiego. Nazywanie rozsianych po terenie villi namiotami to oczywiście nieporozumienie. Swoim kształtem przypominają rozrzucone po całym parku masywne, zaokrąglone głazy oraz kopce termitów.

Budynki ogólnodostępne są przechodnie – tworzą pawilony, korytarze, otwarte przestrzenie, szereg intymnych miejsc relaksu. Recepcja, restauracja i biblioteka, przypominają kształtem kokon. Rozciągnięta w swoim kształcie konstrukcja, poprzecinana jest prześwitami z widokiem na wodopój, specjalnie zaprojektowany by przyciągać dziką zwierzynę. Wszystko ku zachwytom gości. Pawilony wyglądają z daleka na solidne konstrukcje, jednak gdy podchodzimy bliżej, widzimy lekkie, otwarte struktury-siatki plecione z bambusa w towarzystwie drewna tekowego. Wnętrza uzupełnione wysmakowaną sztuką nowoczesną, ekologiczny luksus i lokalna elegancja materiałów takich jak kamień, kwarc, cegła mułowa, miedź, mosiądz, drewno, wspomniany bambus, wysokiej jakości tekstylia. Lokalne wpływy to integralna część projektu – tradycje, materiały i zatrudnienie lokalnej społeczności. Meble kolonijne przywołują na myśl erę odkryć i po prostu przygodę, jaką przeżywa w tej chwili każdy, odwiedzający Nomadic Resorts.

Intymna atmosfera, celebrowanie otaczającej flory i fauny przy minimalnej ingerencji w krajobraz. Nomadic Resorts pierwszych gości powitał w listopadzie.

Źródło: www.nomadicresorts.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Brytyjczycy ogłosili Lexusa najlepszym producentem samochodów

Jak co roku magazyn Auto Express przeprowadził ankietę Driver Power. Wypełniło ją...
Czytaj wiecej