W Norman Walsh stworzyli buty inspirowane Lexusem CT

Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport, fot. Lexus
Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport, fot. Lexus
Być może Norman Walsh Footwear nie jest najsłynniejszą firmą produkującą obuwie sportowe, ale nie bez powodu brytyjska marka bywa nazywana "Adidasem północy". Fani sneakersów z pewnością nazwę tę słyszeli, a teraz pora, by zainteresowali się nią także posiadacze Lexusów. Obie spółki podjęły ostatnio współpracę, której efektem są jedyne w swoim rodzaju buty inspirowane Lexusem CT 200h F Sport.

Norman Walsh był wyjątkowym, samorodnym talentem branży obuwniczej. Pracę zaczął już jako 14-latek, gdy w 1945 roku pod swe skrzydła wziął go J.W. Foster – dziadek późniejszych założycieli Reeboka. Umiejętności młodziana pozwoliły mu na błyskawiczną wspinaczkę po szczeblach kariery. Po zaledwie trzech latach – wciąż niepełnoletni – Walsh znalazł się w ekipie odpowiedzialnej za zaprojektowanie obuwia dla brytyjskiej drużyny olimpijskiej. W firmie J.W. Forster and Sons pozostał jeszcze jakiś czas, by w 1961 pójść na swoje. Tak zrodziła się marka Norman Walsh Footwear. Być może nigdy o niej nie słyszeliście, ale miłośnicy sneakersów z pewnością wiedzą, o kim mowa. Firma nigdy nie osiągnęła sprzedażowych szczytów, ale dzięki postawieniu na jakość do dziś cieszy się niezłą renomą. Zresztą, czy gdyby tak nie było, niewielka, ręcznie wykonująca swoje buty firma z Boltonu, miałaby szansę na współpracę z Lexusem?

Buty Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport, fot. Lexus
Buty Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport, fot. Lexus

Obecnie głównym projektantem Norman Walsh Footwear jest Jason Crompton. Nie ma co ukrywać, że reprezentowana przez niego marka nie eksperymentuje zanadto z konstrukcją swych produktów. Crompton musi więc tym mocniej skupić się na kreowaniu ciekawego designu, by jego buty nie zginęły w tłumie konkurencyjnych sneakersów. Na szczęście nie zawsze musi jednak wznosić się na wyżyny. Czasem wystarczy, że znajdzie odpowiednie źródło inspiracji…

Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport z grafiką Funkeefish, fot. Lexus
Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport z grafiką Funkeefish, fot. Lexus

Buty Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport są jak żywcem wycięte z tapicerki popularnego hatchbacka. Japońska marka zastrzega przy tym, że nie chodziło po prostu o kolejny produkt z ich logo:

Szukaliśmy firmy, którą cechuje podobna filozofia, co nas. Norman Walsh Footwear to odważny design, kunszt wykonania i wygoda.

By zadowolić wszystkich, Crampton sięgnął po broń ostateczną: mieszankę czerni oraz Fuji Red. Utrzymanie w czarno-czerwonym, kontrastowym i agresywnie sportowym stylu butów, świetnie wpisało się w ostatnie poczynania firmy. Mimo że hybrydowy Lexus CT nie jest wybitnie sportowym samochodem, wersja F Sport, podobnie jak inne modele marki, po prostu wgniata w fotel. Podobne wrażenie mają sprawiać ręcznie wykonane z czerwonej skóry i czarnego zamszu buty. Jak je zdobyć? Wystarczy odwiedzić sklep na oficjalnej stronie firmy Norman Walsh Footwear. Obuwie zrodzone ze współpracy z Lexusem jest modelem unisex, a cena za parę wynosi 165 funtów.

Dla podkreślenia tej charakterystyki równolegle do butów Norman Walsh x Lexus CT 200h F Sport… powstał też samochód, sygnowany rzecz jasna nazwiskiem uznanego niegdyś brytyjskiego projektanta. Za zewnętrzne wykończenie samochodu odpowiadają graficy ze studia Funkeefish.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Seksroboty na receptę – lek, który zniszczy ludzkość?

Ciekawą wizję przyszłości snuje w swoich wykładach Glenn Geher – profesor psychologii...
Czytaj wiecej