Przyszłość notebooków według Lenovo: elastyczne wyświetlacze i obsługa sieci 5G

Na targach CES 2020 Lenovo pokazał pierwszy na świecie notebook z obsługa sieci 5G oraz komputer, którego wyświetlacz możemy złożyć na pół – by wygodniej się podróżowało.

Czy da się jeszcze coś zmienić w notebookach, nie licząc coraz wydajniejszych podzespołów i coraz wyraźniejszych wyświetlaczy? Lenovo jest zdania że tak. Znany producent komputerów pokazał na CES 2020 dwie bardzo odważne konstrukcje. Jedna ucieszy osoby, które potrzebują komputera który błyskawicznie łączyć się będzie z najszybszą możliwą siecią. Drugi… sami nie wiemy dla kogo ten notebook jest przeznaczony, choć prezentuje się nader imponująco.

Lenovo Yoga 5G – jak sama nazwa wskazuje, to pierwszy notebook z obsługą sieci 5G

Notebook Lenovo Yoga 5G to smartbook hybrydowy typu dwa-w-jednym, a więc jego zawiasy umożliwiają otworzenie klapy o kąt 180 stopni, zamieniając laptopa w urządzenie tabletopodobne.
Lenovo Yoga 5G

Łączność 5G będzie rewolucjonizować branżę technologiczną, umożliwiając powstawanie takich rozwiązań, jak inteligentne miasta, inteligentna infrastruktura i inteligentne urządzenia IoT. Nie zapominajmy jednak i o korzyściach dla urządzeń przenośnych, a więc sieci o wysokiej wydajności i bardzo niskich opóźnieniach. Lenovo Yoga 5G to pierwszy na świecie notebook, który skorzysta z tych udogodnień.

Yoga 5G to smartbook hybrydowy typu dwa-w-jednym, a więc jego zawiasy umożliwiają otworzenie klapy o kąt 180 stopni, zamieniając laptopa w urządzenie tabletopodobne. To również pierwszy na świecie komputer wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8cx 5G Compute Platform. Jest tak energooszczędny, że producentowi udało się – jak twierdzi – osiągnąć parametr w postaci 24 godziny ciągłej pracy komputera na zasilaniu bateryjnym, bez konieczności podłączania go do ładowarki. Najtańsza wersja Yogi 5G ma kosztować równowartość 1,5 tys. dol.

Tabletokomputer ThinkPad X1 Fold z elastyczny, zginanym ekranem

Komputer ten został zbudowany z połączenia lekkich stopów oraz włókna węglowego, a pokrywa go skórzane etui. X1 Fold jest podobno wytrzymały i niezawodny, jak przystało na markę ThinkPad. Jest w pełni funkcjonalnym laptopem z wyświetlaczem OLED o przekątnej 13,3 cala, a waży mniej niż 1 kg.

Urządzenie płynnie zmienia kształt, umożliwiając pracę w różnych układach odpowiednio do potrzeb użytkownika: od kompaktowego urządzenia po całkowicie płaski ekran.
ThinkPad X1 Fold

Urządzenie płynnie zmienia kształt, umożliwiając pracę w różnych układach odpowiednio do potrzeb użytkownika: od kompaktowego urządzenia po całkowicie płaski ekran. X1 Fold będzie dostępny w Polsce od października 2020 w cenie od 2,5 tys. dol.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Xiaomi pokazało niewidzialny aparat, który ma robić całkiem udane zdjęcia

Spójrz na ilustrację otwierającą ten tekst. Czy widzisz, gdzie znajduje się aparat...
Czytaj wiecej