Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid teraz w wersji 5-miejscowej

Toyota , fot. materiały prasowe
Toyota , fot. materiały prasowe
Toyota prezentuje odświeżoną wersję Priusa Plug-in Hybrid z nowym, pięciomiejscowym wnętrzem. Nowością jest także metalizowany lakier Attitude Black oraz monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni.

Toyota Prius to pierwszy samochód hybrydowy na świecie i prekursor elektryfikacji samochodów we współczesnej motoryzacji. Od ponad 20 lat Prius jest symbolem innowacyjnych napędów i zaawansowanych technologii.

Toyota , fot. materiały prasowe

Eko

Prius Plug-in Hybrid łączy zalety zaawansowanego napędu hybrydowego, wyróżniającego się niezwykle niską emisją CO2 na poziomie 28-35 g/km i spalaniem 1,26 l/100 km (w cyklu WLTP), oraz bezemisyjnego samochodu elektrycznego o rzeczywistym zasięgu do 50 km i maksymalnej prędkości 135 km/h w trybie elektrycznym. Rekordowo niska emisja i wyjątkowe możliwości napędu elektrycznego Priusa Plug-in Hybrid to wynik zastosowania przełomowych technologii. Prius z opcją ładowania z zewnętrznej sieci jest wyposażony w klimatyzację opartą na pompie ciepła z wtryskiem gazu, wykorzystującej ciepło z powietrza na zewnątrz samochodu. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć wydajność w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania, wykorzystujących ciepło silnika lub wysokowydajnych nagrzewnic elektrycznych.

Toyota , fot. materiały prasowe

Baterie słoneczne

Unikalne jest ogrzewania baterii podczas ładowania. Zarówno moc i wydajność utrzymywane na wystarczającym poziomie. Minimalizując wpływ chłodnej pogody na zasięg samochodu w trybie elektrycznym. Duży panel słoneczny, generujący energię elektryczną do ładowania baterii trakcyjnej, wciąż pozostaje unikatowym rozwiązaniem w tym segmencie. W zależności od warunków pogodowych, ładowanie energią słoneczną może zwiększyć zasięg jazdy w trybie elektrycznym nawet do 5 km dziennie. Oznacza to około 1000 km w pełni elektrycznej jazdy rocznie. Przy ostrożnych kalkulacjach biorących pod uwagę wykorzystanie systemu przez 200 dni w roku. Od chwili wprowadzenia tej opcji na rynek we wrześniu 2016 roku sprzedano już ponad 1700 hybrydowych Priusów Plug-in Hybrid. Wyposażonych w panele słoneczne, co obecnie stanowi równowartość prawie 1 700 000 km zasięgu rocznie, generowanego z energii pochodzącej ze słońca.

Toyota , fot. materiały prasowe

Nowy Prius Plug-in Hybrid jest teraz jeszcze bardziej funkcjonalny, oferując 5 miejsc dla kierowcy i pasażerów. Zamiast dwóch foteli, zastosowano kanapę. Zapewniającą trzecie, środkowe miejsce, a jednocześnie wysoki poziom komfortu.

Prius Plug-in Hybrid otrzymał także nowe wykończenie we wnętrz. Z czarnymi akcentami, którymi zastąpiono dotychczasowe białe elementy. Zastosowanie nowych tkanin zapewniło wyższą jakość sensoryczną wnętrza.

Nowy Prius Plug-in Hybrid będzie dostępny z nowym metalizowanym lakierem Attitude Black oraz oferowany opcjonalnie system kamer 360 stopni.

Autor artykułu
More from Redakcja

Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia

Nowy sportowy samochód Toyota GR Yaris będzie miał światową premierę 10 stycznia...
Czytaj wiecej