Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid teraz w wersji 5-miejscowej

Toyota , fot. materiały prasowe
Toyota , fot. materiały prasowe
Toyota prezentuje odświeżoną wersję Priusa Plug-in Hybrid z nowym, pięciomiejscowym wnętrzem. Nowością jest także metalizowany lakier Attitude Black oraz monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni.

Toyota Prius to pierwszy samochód hybrydowy na świecie i prekursor elektryfikacji samochodów we współczesnej motoryzacji. Od ponad 20 lat Prius jest symbolem innowacyjnych napędów i zaawansowanych technologii.

Toyota , fot. materiały prasowe

Eko

Prius Plug-in Hybrid łączy zalety zaawansowanego napędu hybrydowego, wyróżniającego się niezwykle niską emisją CO2 na poziomie 28-35 g/km i spalaniem 1,26 l/100 km (w cyklu WLTP), oraz bezemisyjnego samochodu elektrycznego o rzeczywistym zasięgu do 50 km i maksymalnej prędkości 135 km/h w trybie elektrycznym. Rekordowo niska emisja i wyjątkowe możliwości napędu elektrycznego Priusa Plug-in Hybrid to wynik zastosowania przełomowych technologii. Prius z opcją ładowania z zewnętrznej sieci jest wyposażony w klimatyzację opartą na pompie ciepła z wtryskiem gazu, wykorzystującej ciepło z powietrza na zewnątrz samochodu. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć wydajność w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania, wykorzystujących ciepło silnika lub wysokowydajnych nagrzewnic elektrycznych.

Toyota , fot. materiały prasowe

Baterie słoneczne

Unikalne jest ogrzewania baterii podczas ładowania. Zarówno moc i wydajność utrzymywane na wystarczającym poziomie. Minimalizując wpływ chłodnej pogody na zasięg samochodu w trybie elektrycznym. Duży panel słoneczny, generujący energię elektryczną do ładowania baterii trakcyjnej, wciąż pozostaje unikatowym rozwiązaniem w tym segmencie. W zależności od warunków pogodowych, ładowanie energią słoneczną może zwiększyć zasięg jazdy w trybie elektrycznym nawet do 5 km dziennie. Oznacza to około 1000 km w pełni elektrycznej jazdy rocznie. Przy ostrożnych kalkulacjach biorących pod uwagę wykorzystanie systemu przez 200 dni w roku. Od chwili wprowadzenia tej opcji na rynek we wrześniu 2016 roku sprzedano już ponad 1700 hybrydowych Priusów Plug-in Hybrid. Wyposażonych w panele słoneczne, co obecnie stanowi równowartość prawie 1 700 000 km zasięgu rocznie, generowanego z energii pochodzącej ze słońca.

Toyota , fot. materiały prasowe

Nowy Prius Plug-in Hybrid jest teraz jeszcze bardziej funkcjonalny, oferując 5 miejsc dla kierowcy i pasażerów. Zamiast dwóch foteli, zastosowano kanapę. Zapewniającą trzecie, środkowe miejsce, a jednocześnie wysoki poziom komfortu.

Prius Plug-in Hybrid otrzymał także nowe wykończenie we wnętrz. Z czarnymi akcentami, którymi zastąpiono dotychczasowe białe elementy. Zastosowanie nowych tkanin zapewniło wyższą jakość sensoryczną wnętrza.

Nowy Prius Plug-in Hybrid będzie dostępny z nowym metalizowanym lakierem Attitude Black oraz oferowany opcjonalnie system kamer 360 stopni.

Autor artykułu
More from Redakcja

Toyota GR Super Sport Concept – czas na hybrydowy supersamochód

TOYOTA GAZOO Racing postanowiła jeszcze raz skorzystać ze swoich doświadczeń w Mistrzostwach...
Czytaj wiecej