Nowa Toyota Supra sprzedana na aukcji za 2,1 miliona dolarów

Toyota Supra, fot.: mat.prasowe
Toyota Supra, fot.: mat.prasowe
Pierwszy egzemplarz debiutującej w tym roku Toyoty GR Supry nowej generacji został sprzedany na aukcji charytatywnej za 2,1 miliona dolarów (prawie 8 milionów zł). Dochód z licytacji został przekazany na działalność American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation. W Polsce Toyota zebrała 43 zamówienia na nową Suprę w ciągu pierwszych 3 dni.

Toyota GR Supra, 5. generacja legendarnego sportowego modelu, zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia. Równocześnie Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na nowy model, jednak pierwszego egzemplarza, który opuścił fabrykę w Grazu, nie można było kupić w salonie. Samochód został właśnie sprzedany podczas 48. edycji dorocznej aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale za kwotę równą niemal 8 milionów zł.

Kiedy Toyota wprowadza na rynek samochód o takim znaczeniu, mamy tylko jedną szansę, by właściwie uczcić to wydarzenie. Ta aukcja była doskonałą okazją do oddania nowej Suprze należnych honorów. W ten sposób świętowaliśmy powrót legendy po niemal 2 dekadach przerwy. Fani sportowych samochodów marzyli, by usiąść za kierownicą nowej Supry. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią spełnienia tych marzeń” – powiedział Bob Carter, wiceprezydent ds. sprzedaży Toyota Motor North America.

Toyota Supra, fot.: mat.prasowe

Pierwszy egzemplarz nowej Supry to wyjątkowy samochód na skalę światową. Jako jedyny został oznaczony numerem VIN o zakończeniu 20201. Cyfry 2020 reprezentują rok modelowy, zaś cyfra 1 oznacza, że jest to pierwsza Supra nowej generacji. Samochód otrzymał szary matowy lakier Storm Grey, czerwone lusterka boczne i czarne matowe obręcze kół z lekkich stopów. Wnętrze zostało wykończone w czerwonej tonacji z elementami z włókna węglowego.

Aukcja pierwszej Toyoty Supry 2020 miała rangę historyczną” – ocenił Craig Jackson, CEO domu aukcyjnego Barrett-Jackson. – „Licytacji nowej Supry towarzyszyły ogromne emocje, które udzieliły się wszystkim zebranym w hali wystawowej WestWorld. Byli wśród nich Bob Carter i cały zespół Toyoty”.

Zwycięzca aukcji otrzymał dodatkowo ekskluzywne podwójne zaproszenie VIP na wyścig Toyota Owners 400 na torze Richmond Raceway, a także profesjonalny kombinezon wyścigowy, jazdę samochodem bezpieczeństwa (pace car) i kilka okrążeń z weteranem wyścigów NASCAR, Michaelem Waltripem.

Toyota Supra, fot.: mat.prasowe

Toyota przeznaczyła środki ze sprzedaży pierwszej Supry na wsparcie American Heart Association, najstarszej amerykańskiej organizacji charytatywnej, zajmującej się walką z chorobami serca i zawałami, a także Fundacji Boba Woodruffa, wspierającej ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na World Trade Center w 2001 roku, oraz ich rodzinom.

Autor artykułu
More from Redakcja

LOTOS oraz Toyota wspólnie rozwijają transport zasilany wodorem

Grupa LOTOS oraz Toyota Motor Poland podpisały pod koniec listopada br. list...
Czytaj wiecej