Oculus zabierze nas w kosmos dzięki “Mission: ISS”

Wygląda na to, że technologia VR w końcu zaczyna spełniać swoje zadanie. Dzięki aplikacji Mission: ISS, dostępnej na platformie Oculus Rift, otrzymamy szansę zwiedzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Wygląda na to, że technologia VR w końcu zaczyna spełniać swoje zadanie. Dzięki aplikacji Mission: ISS, dostępnej na platformie Oculus Rift, otrzymamy szansę zwiedzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Technologia VR miała zapewnić nam doznania, z jakimi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia, jednak w praktyce wyglądało to dość mizernie. Na szczęście w branży coś drgnęło, a my w końcu zaczynamy dostawać ciekawe projekty, jak omawiane dziś Mission: ISS.

Odkąd na technologii VR wielu ekspertów postawiło krzyżyk, branża w końcu zaczęła zmierzać w odpowiednim kierunku. Najwidoczniej zimny prysznic poskutkował bardzo szybko, a my – klienci – nareszcie otrzymujemy warte uwagi aplikacje. Mówię “aplikacje”, ponieważ na tym polu VR rozwija się zdecydowanie szybciej, niż w przypadku gier.

Po bardzo ciekawym koncepcie Tilt Brush, mamy okazję sięgnąć po coś nieco mniej zaawansowanego, ale za to rozgrywającego się czterysta kilometrów nad Ziemią! Aplikacja Mission: ISS to wirtualna wycieczka po pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, stworzona przez firmę Magnopus z Los Angeles.

Podczas prac nad Mission: ISS programiści Magnopusa korzystali z modeli stworzonych przez NASA, dzięki czemu dokładnie odwzorowali układ modułów stacji. Nie obyło się także bez konsultacji z astronautami, którzy odwiedzili ISS. Ich rady pozwoliły na stworzenie bardziej realistycznego modelu poruszania się postaci. Dzięki temu Mission: ISS wymusi na waszym ciele wysiłek, który kosztowałby was pobyt w stanie nieważkości, mimo że będziecie twardo stać na ziemi!

Użytkownik aplikacji będzie mógł robić na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to, czym zajmują się mieszkający tam na co dzień astronauci – włączając w to także spacery w przestrzeni kosmicznej.

Fragment gameplay'u Mission: ISS, fot. Magnopus
Fragment gameplay’u Mission: ISS, fot. Magnopus

Aplikację Mission: ISS można znaleźć w sklepie platformy Oculus Rift. Mimo oferowania tak kosmicznych doznań, jest ona dostępna za darmo! Oczywiście to żadne pocieszenie, biorąc pod uwagę cenę samego zestawu Oculus, ale jeśli ktoś już wyłożył na niego pieniądze, w końcu może powiedzieć: “było warto!”.

 

Źródło: Magnopus

Autor artykułu
More from Damian Halik

W 2022 powróci odświeżony Lexus RX Black Line

W zeszłym miesiącu stało się jasne, że na nową generację najpopularniejszego SUV-a...
Czytaj wiecej