Od 3 sierpnia Lexusa LS 500h można spotkać u pierwszych dealerów

Tour rozpoczął się w Szczecinie i potrwa miesiąc. Flagowa limuzyna Lexusa zawita do dziesięciu salonów w największych miastach Polski. Luksusowy sedan to najważniejszy model marki, którego historia rozpoczęła się w 1989 roku.

W chwili pojawienia się LS zadziwił luksusem, osiągami, komfortem, stylistyką, jakością i niezawodnością – nowym rozumieniem segmentu premium. Łącznie z Polską, pojawi się w 90 krajach, w wersji benzynowej i hybrydowej. Jest to już piąta generacja modelu, w której wprowadzono radykalne zmiany.

Sylwetka – coupe z przestronnością limuzyny, ukłon w kierunku młodszych nabywców aut luksusowych. Niższy, z długim rozstawem osi, zbudowany w oparciu o platformę GA-L, tylnonapędową płytę podłogową, zapożyczoną z modelu LC 500. Zastosowano stopy aluminium, więc jest lżejszy od poprzednika o ponad 90 kg. Model ma 3,5 litrowy benzynowy silnik, 420-konną jednostkę napędową V6 i 10-stopniową skrzynię biegów, moment obrotowy to 600 Nm. Hybrydowa wersja LS, napędzana będzie nową jednostką Multi Stage Hybrid System, dysponującą 3,5-litrowym silnikiem V6 i potężnym silnikiem elektrycznym, która łączy świetną dynamikę z oszczędnością paliwa i niską emisją dwutlenku węgla.

Nowy LS wyposażony został w szereg systemów wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji. Zapewniają one bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z jazdy, w tym m.in. Lexus Advanced Safety System, obniżający ryzyko wypadku bądź minimalizujący jego skutki, VDIM – układ stabilizacji ruchu pojazdu, układ CoDrive wspomagający jazdę, przez sterowanie układu kierowniczego zgodnie z zamierzeniami kierowcy, odciążając tym samym podczas jazdy po autostradach, zakrętach w i korkach.

Trudno nie wspomnieć o wnętrzu LS-a, za które producent otrzymał nagrodę EyesOn Design na targach NAIAS. Komfortowe, luksusowe, z dbałością o detale i charakterystycznym sznytem i rzemiosłem japońskich mistrzów. LS będzie w sprzedaży na przełomie 2017 i 2018 roku.

Poniżej dokładny rozkład jazdy Lexusa LS po Polsce:

  • Szczecin – 3 sierpnia

  • Poznań – 8 sierpnia

  • Wrocław – 10 sierpnia

  • Kraków – 12 sierpnia

  • Katowice – 18 sierpnia

  • Łódź – 22 sierpnia

  • Warszawa -Lexus Żerań – 24 sierpnia

  • Warszawa -Lexus Puławska – 26 sierpnia

  • Warszawa – Lexus Wola – 30 sierpnia

  • Trójmiasto – 1 września

Źródło zdjęć: Lexus News

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Omotenashi

Omotenashi trudno opisać jednym słowem. Japończycy używają tego określenia, by wyrazić swoje...
Czytaj wiecej