„One Bangkok” – jak budować, to z rozmachem

Najbogatszy człowiek w Tajlandii, Charoen Sirivadhanabhakdi, planuje gigantyczną inwestycję w centrum Bangkoku wartą - bagatela - 3,5 miliarda dolarów. Na 16 hektarach mają stanąć wieżowce, w których znajdą się biura, luksusowe hotele, apartamenty mieszkalne i centra restauracyjno-handlowe. Jak zapowiada Charoen, ma być to znak rozpoznawczy kraju.

Bangkok to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast na świecie, energetyczne i tętniące życiem. Architekci stojący za „One Bangkok”, starali się uchwycić jego duch w projektowanych przestrzeniach. Pierwszy etap inwestycji ma zostać ukończony już w 2021 roku, pozostałe do 2025.

„One Bangkok” to prawie dwa miliony kwadratowe powierzchni, w ramach której zaplanowanych zostało 5 biurowców klasy „A”, 5 luksusowych hoteli i 3 wieże z apartamentami super-premium. Pozostałą powierzchnię stanowią cetra usługowe. Inwestycja będzie miała niepowtarzalny charakter i formę – kaskadowo opadające tarasy, łączenia budynków licznymi przejściami i podniebnymi ogrodami.

Projekt ma za cel promować miejskie życie, ale w dobrym samopoczuciu, z miejscami gdzie chce się wracać, a tych na 8 hektarach nie zabraknie. Mają one stanowić nowe centrum miejskiego życia w Bangkoku. Plany przewidują centralizację systemów energetycznych i wodnych w celu optymalizacji zużycia, budynki będą ekologiczne, wpisujące się w tropikalny klimat miasta.

Źródło: http://www.som.com/projects/one_bangkok

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Portugalskie Must See w dwa dni – Wybrzeże Lizbońskie

Coraz częściej podróżujemy do Portugalii. I to bardzo dobra wiadomość! Bo warto...
Czytaj wiecej