Oppo stworzyło telefon przyszłości. Z niewidzialnym aparatem i działający bez zasięgu sieci

oppo niewidzialny aparat
No dobra, jest to pewne uproszczenie. Ten „niewidzialny aparat” to ten do selfików, a sieć bezprzewodowa jest zbędna tylko gdy wokół mamy innych użytkowników Oppo. I tak jednak robi to ogromne wrażenie.

Oppo to jeden z liderów rynku telefonów komórkowych, walczy o prowadzenie z takimi gigantami, jak Apple, Huawei czy Samsung. W naszym kraju marka ta jednak nie jest dobrze znana i trudno się dziwić: weszła na nasz rynek raptem kilka miesięcy temu. Urządzeniami Oppo warto się jednak interesować, bo są bardzo ciekawe i jeszcze bardziej innowacyjne.

Przykładem tego niech będzie chociażby USC (Under Screen Camera, czyli aparat pod wyświetlaczem). Najnowszy telefon Oppo będzie miał przedni aparat do selfików ukryty pod wyświetlaczem. Dzięki temu wspomniany wyświetlacz będzie mógł zajmować niemal całą frontową powierzchnię telefonu, bez grubych ramek, wcięć czy otworów.

oppo niewidzialny aparat

Wyświetlacz wykonano z materiału o dużej transparentności, który w połączeniu z systemem kontroli stref, sprawia, że przepuszczalność światła przez ekran jest większa. Całość uzupełniają algorytmy redukujące rozmycie obrazu oraz kontrolujące balans bieli. Dzięki temu USC pozwala amatorom fotografii korzystać z pełni możliwości aparatu, włączając w to takie funkcje jak tryb Smart Beauty czy filtry (także te, które pojawią się w przyszłości).

Niewidzialny aparat w telefonach Oppo to nie wszystko. Jest jeszcze MeshTalk.

MeshTalk to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na wymianę wiadomości tekstowych, komunikatów głosowych czy też nawiązywanie połączeń pomiędzy urządzeniami Oppo znajdującymi się od siebie w odległości do 3 km. Wszystko to bez potrzeby korzystania z sieci komórkowej, Wi-Fi czy funkcji Bluetooth.

oppo niewidzialny aparat

Mechanizm umożliwia wzajemne połączenie wielu urządzeń za pomocą sieci ad hoc LAN, zapewniając przekazywanie sygnału na większe odległości, a także dostęp do takich funkcji jak np. grupowy czat. By rozpocząć taką komunikację, wystarczy że w zasięgu sygnału znajdą się co najmniej dwa urządzenia tej firmy. A to wszystko przy relatywnie niewielkim zużyciu energii.

Oba rozwiązania już działają i są ponoć gotowe do implementacji w telefonach Oppo. Niestety nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze urządzenia w sprzedaży, wyposażone w jedno lub oba z powyższych.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Tablet potężny jak komputer, komputer potężny jak tablet – Apple nieźle namieszał

Apple właśnie zademonstrował zupełnie nowe wersje tabletów iPad Pro oraz komputerów iMac....
Czytaj wiecej