Oppo Reno3 Pro to najsmuklejszy na świecie telefon 5G

oopo reno3 pro 5g
Sieć 5G nadal jest dopiero wdrażana, a już trwa wyścig pomiędzy producentami o najlepszy zgodny z nią telefon na rynku. Jednym z nich jest prześliczny Reno3 Pro od ambitnej i błyskawicznie rosnącej firmy Oppo.

Rewolucja związana z siecią 5G tak na dobrą sprawę wcale nie dotyczy telefonów komórkowych. Nowa technologia łączności komórkowej zapewni nieporównywalnie większą przepustowość, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie złożonych usług opartych o Internet rzeczy. Jedyne co odnotujemy w naszych telefonach to jeszcze szybsze transfery danych. Nie żeby to było mało istotne, ale to gdzie indziej nastąpi prawdziwy przełom.

Sieć 5G jest jednak coraz bliżej uruchomienia na całym świecie – również i w Polsce. Najważniejsi producenci telefonów już teraz szykują pierwsze modele, by być gotowymi na żądnych nowości konsumentów. Jedną z takich firm jest Oppo. To mało znany producent w naszym kraju, choć to się na pewno zmieni – w ujęciu światowym Oppo jest gigantem, śmiało rywalizujący o udziały z największymi tego rynku.

oopo reno3 pro 5g

Oppo Reno3 Pro 5G ma być najśliczniejszym – czyli najsmuklejszym – telefonem 5G.

Reno3 Pro 5G ma raptem 7,7 mm grubości, nie licząc nieznacznie wystającego poza obrys telefonu obiektywu. To oznacza, że nie udało się zamontować tak modnej w ostatnich czasach wysuwanego przedniego aparatu do autoportretów – producent zdecydował się go umieścić w otworze nieznacznie zasłaniającym wyświetlacz.

oopo reno3 pro 5g

Telefon obsługuje tryb działania dual-SIM 5G, co oznacza, że oba sloty na kartę SIM mogą pracować w najnowszym standardzie. Pozostałe dane techniczne niestety nie są znane. Wiemy tylko, że telefon ma pracować pod kontrolą ColorOS, a więc zmodyfikowanej przez Oppo wersji Androida. Nie wiemy też kiedy pojawi się w sprzedaży i w jakiej cenie. Będzie jednak oficjalnie dostępny w europejskiej dystrybucji, a więc najprawdopodobniej i w polskiej.

Nie jeden Oppo Reno3 Pro 5G walczy o naszą uwagę

Wszyscy czołowi producenci telefonów komórkowych planują wprowadzić obsługę sieci 5G do ich przyszłorocznych, sztandarowych modeli. Na razie jednak jest to sprzęt głównie dla entuzjastów. Telefony 5G oczywiście zadziałają w aktualnie funkcjonującej sieci komórkowej, jednak właściwe 5G to nadal kwestia przynajmniej trzech lat – przynajmniej jeśli chodzi o powszechną jej dostępność w naszym kraju. Tyle że faktycznie śliczny ten Oppo…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

LG wynalazł telefon, dzięki któremu zapomnisz o powerbankach

Dzięki baterii o pojemności 4500 mAh, największej z oferowanych przez LG, telefon...
Czytaj wiecej