Oppo Reno3 Pro to najsmuklejszy na świecie telefon 5G

oopo reno3 pro 5g
Sieć 5G nadal jest dopiero wdrażana, a już trwa wyścig pomiędzy producentami o najlepszy zgodny z nią telefon na rynku. Jednym z nich jest prześliczny Reno3 Pro od ambitnej i błyskawicznie rosnącej firmy Oppo.

Rewolucja związana z siecią 5G tak na dobrą sprawę wcale nie dotyczy telefonów komórkowych. Nowa technologia łączności komórkowej zapewni nieporównywalnie większą przepustowość, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie złożonych usług opartych o Internet rzeczy. Jedyne co odnotujemy w naszych telefonach to jeszcze szybsze transfery danych. Nie żeby to było mało istotne, ale to gdzie indziej nastąpi prawdziwy przełom.

Sieć 5G jest jednak coraz bliżej uruchomienia na całym świecie – również i w Polsce. Najważniejsi producenci telefonów już teraz szykują pierwsze modele, by być gotowymi na żądnych nowości konsumentów. Jedną z takich firm jest Oppo. To mało znany producent w naszym kraju, choć to się na pewno zmieni – w ujęciu światowym Oppo jest gigantem, śmiało rywalizujący o udziały z największymi tego rynku.

oopo reno3 pro 5g

Oppo Reno3 Pro 5G ma być najśliczniejszym – czyli najsmuklejszym – telefonem 5G.

Reno3 Pro 5G ma raptem 7,7 mm grubości, nie licząc nieznacznie wystającego poza obrys telefonu obiektywu. To oznacza, że nie udało się zamontować tak modnej w ostatnich czasach wysuwanego przedniego aparatu do autoportretów – producent zdecydował się go umieścić w otworze nieznacznie zasłaniającym wyświetlacz.

oopo reno3 pro 5g

Telefon obsługuje tryb działania dual-SIM 5G, co oznacza, że oba sloty na kartę SIM mogą pracować w najnowszym standardzie. Pozostałe dane techniczne niestety nie są znane. Wiemy tylko, że telefon ma pracować pod kontrolą ColorOS, a więc zmodyfikowanej przez Oppo wersji Androida. Nie wiemy też kiedy pojawi się w sprzedaży i w jakiej cenie. Będzie jednak oficjalnie dostępny w europejskiej dystrybucji, a więc najprawdopodobniej i w polskiej.

Nie jeden Oppo Reno3 Pro 5G walczy o naszą uwagę

Wszyscy czołowi producenci telefonów komórkowych planują wprowadzić obsługę sieci 5G do ich przyszłorocznych, sztandarowych modeli. Na razie jednak jest to sprzęt głównie dla entuzjastów. Telefony 5G oczywiście zadziałają w aktualnie funkcjonującej sieci komórkowej, jednak właściwe 5G to nadal kwestia przynajmniej trzech lat – przynajmniej jeśli chodzi o powszechną jej dostępność w naszym kraju. Tyle że faktycznie śliczny ten Oppo…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Masz już opaskę fitnessową? Czas kupić podobną twojemu psu

Właściciele psów ciut bardziej zwariowani na punkcie swoich czworonogów mogą zainteresować się...
Czytaj wiecej