Optoma szykuje się na Mundial, wprowadza projektor 4K w rozsądnej cenie

Optoma UHD40
Projektor Optomy to najnowsza propozycja dla koneserów domowej rozrywki w wysokiej rozdzielczości oraz kibiców. Model UHD40 wyróżnia się przystępną ceną w segmencie projektorów 4K i może być interesującą alternatywą dla dużych telewizorów. Urządzenie można już kupić w Polsce.

Optoma UHD40 to projektor oparty na technologii DLP. Daje użytkownikowi kinową jakość obrazu dzięki obsłudze rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli, format 16:9). Obraz o szczegółowości ponad 8,3 mln pikseli może być wyświetlany na przekątnej od 34 do 302 cali, w zależności od punktu instalacji urządzenia. Projektor pozwala więc stworzyć w domu namiastkę prawdziwego kina.

Optoma UHD40 wykorzystuje lampę o mocy 240 W i jasności 2400 ANSI lumenów, o żywotności od 4000 godzin (maksymalna jasność), do nawet 15 000 godzin (tryb dynamiczny). W typowych domowych warunkach użytkowania może więc funkcjonować przez lata, bez konieczności serwisowania.

Optoma UHD40

Optoma UHD40 nie wymaga ogromnego salonu.

UHD40 jest projektorem o standardowym rzucie, ale ma stosunkowo szerokie możliwości instalacji. Urządzenie można umieścić już w odległości 1,2 metra od ekranu. Urządzenie nadaje się zarówno do klasycznego ustawienia na stopkach, jak i do podwieszenia na stałe pod sufitem. Współczynnik kontrastu wynosi 500 000:1.

Cechą charakterystyczną modelu UHD40 ma być prostota obsługi – urządzenie nie wymaga od użytkownika wiedzy eksperckiej i nadaje się do samodzielnej instalacji w warunkach domowych. Projektor waży 5,22 kg oraz oferuje funkcję korekcji trapezowej obrazu, więc w razie potrzeby można go przenieść i szybko ustawić w innym miejscu – choćby w charakterze projektora do kina letniego. Optoma UHD40 obsługuje tryb HDR (High Dynamic Range) oraz ma wbudowane głośniki stereo o mocy 2x 5W.

Optoma UHD40

Urządzenie zapewnia 100% pokrycia gamy kolorów Rec. 709 – międzynarodowego standardu HDTV. Projektor wyposażony jest w gniazdo USB-A (power), które można wykorzystać choćby do zasilania  zewnętrznego odtwarzacza multimedialnego wpiętego w złącze HDMI (na przykład Google Chromecast).

Cena na szczęście nie jest liczona w dziesiątkach tysięcy. Urządzenie to kupimy już za niecałe 6500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Przyszłość według Oppo: telefon składany jak origami i słuchawki jako serce wszystkiego

Oppo powoli wyrasta na jednego z liderów rynku telefonów komórkowych. Chiński producent...
Czytaj wiecej