Optoma szykuje się na Mundial, wprowadza projektor 4K w rozsądnej cenie

Optoma UHD40
Projektor Optomy to najnowsza propozycja dla koneserów domowej rozrywki w wysokiej rozdzielczości oraz kibiców. Model UHD40 wyróżnia się przystępną ceną w segmencie projektorów 4K i może być interesującą alternatywą dla dużych telewizorów. Urządzenie można już kupić w Polsce.

Optoma UHD40 to projektor oparty na technologii DLP. Daje użytkownikowi kinową jakość obrazu dzięki obsłudze rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli, format 16:9). Obraz o szczegółowości ponad 8,3 mln pikseli może być wyświetlany na przekątnej od 34 do 302 cali, w zależności od punktu instalacji urządzenia. Projektor pozwala więc stworzyć w domu namiastkę prawdziwego kina.

Optoma UHD40 wykorzystuje lampę o mocy 240 W i jasności 2400 ANSI lumenów, o żywotności od 4000 godzin (maksymalna jasność), do nawet 15 000 godzin (tryb dynamiczny). W typowych domowych warunkach użytkowania może więc funkcjonować przez lata, bez konieczności serwisowania.

Optoma UHD40

Optoma UHD40 nie wymaga ogromnego salonu.

UHD40 jest projektorem o standardowym rzucie, ale ma stosunkowo szerokie możliwości instalacji. Urządzenie można umieścić już w odległości 1,2 metra od ekranu. Urządzenie nadaje się zarówno do klasycznego ustawienia na stopkach, jak i do podwieszenia na stałe pod sufitem. Współczynnik kontrastu wynosi 500 000:1.

Cechą charakterystyczną modelu UHD40 ma być prostota obsługi – urządzenie nie wymaga od użytkownika wiedzy eksperckiej i nadaje się do samodzielnej instalacji w warunkach domowych. Projektor waży 5,22 kg oraz oferuje funkcję korekcji trapezowej obrazu, więc w razie potrzeby można go przenieść i szybko ustawić w innym miejscu – choćby w charakterze projektora do kina letniego. Optoma UHD40 obsługuje tryb HDR (High Dynamic Range) oraz ma wbudowane głośniki stereo o mocy 2x 5W.

Optoma UHD40

Urządzenie zapewnia 100% pokrycia gamy kolorów Rec. 709 – międzynarodowego standardu HDTV. Projektor wyposażony jest w gniazdo USB-A (power), które można wykorzystać choćby do zasilania  zewnętrznego odtwarzacza multimedialnego wpiętego w złącze HDMI (na przykład Google Chromecast).

Cena na szczęście nie jest liczona w dziesiątkach tysięcy. Urządzenie to kupimy już za niecałe 6500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Surface Pro od Microsoftu, czyli hybryda totalna

To kolejna generacja bardzo rozpoznawalnej linii produktów Microsoft, w skład której wchodzą...
Czytaj wiecej