Orkana Apartments wyznaczy nowe standardy luksusu

Salon, Orkana Apartments
Fot. Orkana Apartments
Na Mokotowie – tuż obok parku Arkadia – powstaje pierwszy w Polsce butikowy apartamentowiec. Trzypiętrowy budynek zachwyci minimalistycznym designem i pięknym, prywatnym ogrodem, ale pomieści zaledwie cztery apartamenty, które na nowo zdefiniują pojęcie mieszkaniowego luksusu.

Na wyjątkowość Orkana Apartments składają się zarówno nietypowe podejście do współczesnego budownictwa, jak i kolektywne poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Każdy z elementów projektu zlecono najwyższej klasy specjalistom, którzy mają sprawić, że nawet tak prozaiczne rzeczy, jak oświetlenie, wprawią w zachwyt przyszłych mieszkańców i wywołają zazdrość u tych, którym nie będzie dane tam zamieszkać.

Wyjątkowa architektura

Za projekt odpowiada pracownia Gomez Architecture. Inspiracją dla apartamentowca przy Arkadii były oferujące wyjątkowe poczucie luksusu hotele butikowe. Te nawiązania poczujemy już w recepcji Orkana Apartments, z której każdy z mieszkańców będzie mógł się udać windą do własnego apartamentu. Zanim jednak wejdą do środka, już pierwsze spojrzenie na budynek z zewnątrz wprawi ich w zachwyt.

Elewacja, Orkana Apartments
Fot. Orkana Apartments

Elewacja wykończona zostanie niezwykle eleganckimi, ręcznie wykonanymi płytkami, które bez wątpienia zapiszą się w historii polskiego designu. Dzięki odpowiedniemu doświetleniu i otoczeniu budynku prywatnym ogrodem całość sprawi wrażenie wyjątkowo kameralnego, przytulnego miejsca do życia. Odcięta od miejskiego zgiełku budowla zostanie połączona z miejską tkanką za pośrednictwem prywatnej drogi dojazdowej. Do każdego z apartamentów przynależą także dwa miejsca parkingowe (w tym jedno z gniazdem do ładowania samochodów elektrycznych).

W projekcie połączyliśmy maksymalną użyteczność dla mieszkańców z minimalistycznym designem, wysublimowaną jakością i ponadczasową elegancją.

– Herman Gomez, Gomez Architecture

Mieszkania w Orkana Apartments mają 118,37 m2 (parter) bądź 156,77 m2 (każda z wyższych kondygnacji) powierzchni. Do zlokalizowanych wyżej apartamentów przynależą tarasy o powierzchni 38,2 m2. Swoistą rekompensatą dla mieszkańców parteru będzie natomiast bezpośredni dostęp do zjawiskowego, prywatnego ogrodu liczącego 329 m2. Wysokie na trzy metry sufity i otwarte przestrzenie wewnątrz sprawią natomiast wrażenie królewskiego komfortu. Kiedy dodamy do tego także wszelkie udogodnienia, jak choćby zaawansowane systemy klimatyzacji czy zdalnie sterowane gniazdka, wrażenie luksusu jedynie się pogłębi.

Wnętrza klasy premium

Sypialnia, Orkana Apartments
Sypialnia, fot. Orkana Apartments

Za projekt wnętrz Orkana Apartments odpowiada Kamila Sitak ze studia Artkam Design. Jej celem było rozwinięcie nawiązań do butikowych hoteli, ale też nadanie apartamentom wyjątkowego charakteru. Znaczną część wystroju należałoby zresztą określić nie mianem przedmiotów, lecz sztuki użytkowej. Jak wspomina projektantka – wnętrza mają oddawać mariaż polskiej gościnności i belgijskiego minimalizmu. To właśnie Belgia jest bowiem domem firmy odpowiedzialnej za inwestycję.

Kuchnia, Orkana Apartments
Kuchnia, fot. Orkana Apartments

Nie może dziwić, że apartamenty z powstającej na Mokotowie inwestycji zachwycają poczuciem luksusu. Kamila Sitak dołożyła wszelkich starań, by nawet najmniejsze detale wystroju podnosiły wrażenie ekskluzywności Orkana Apartments. Jednym z najważniejszych elementów wystroju bez wątpienia są jednak rozwiązania oświetleniowe. Za ich projekt odpowiada pracownia Delta Light, która słynie z nietuzinkowych projektów. Stawiając na minimalistyczną formę i innowacyjne rozwiązania mają oni wznieść się na wyżyny wzornictwa.

Ogród, Orkana Apartments
Ogród, fot. Orkana Apartments

Zaprojektowane przez tę uznaną pracownię żyrandole i punkty świetlne przede wszystkim mają budować atmosferę i podkreślać elegancki charakter wnętrz, zachowując przy tym oczywiście pełnię funkcjonalności. Podobnie jest z oświetleniem zewnętrznym. To jednak musi dodatkowo współgrać z projektem ogrodu autorstwa PASA Design. Otoczenie ma zostać obsadzone dorosłymi roślinami, by od samego początku dawać mieszkańcom poczucie prywatności. Ogród skrzętnie zaprojektowany w ścisłej współpracy między PASA Design a Delta Light ma wyglądać wręcz baśniowo. Inwestycja ma zostać ukończona do 2023 roku. Więcej na jej temat dowiecie się tutaj.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus Leszno nowym salonem japońskiej marki w Polsce

Wysoka jakość sprawia, że japońskie samochody cieszą się w Polsce olbrzymią popularnością,...
Czytaj wiecej