Park rozrywki Super Nintendo World powstaje w Osace

Przygotowania do Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku idą pełną parą. Japończycy nie zamierzają jednak ograniczać się do tworzenia infrastruktury sportowej w Tokio, będącym gospodarzem imprezy. Na tabunach turystów, których z pewnością przyciągnie tak wielkie wydarzenie, chce zarobić także Osaka, gdzie właśnie powstaje park rozrywki Super Nintendo World.

Mario i Luigi to zdecydowanie najsłynniejsi bracia w historii ludzkości. Włoscy hydraulicy swoją pozycję w branży budują od niemal 35 lat, ale często zapominamy, że tak naprawdę pochodzą z Japonii. Ich twórcą jest Shigeru Miyamoto, który dla Nintendo wykreował także wiele innych, kultowych postaci. Sławie Mario nikt jednak nie jest w stanie dorównać. I właśnie dlatego to on towarzyszy kampanii promującej budowany w Osace park rozrywki Super Nintendo World. Za jego powstanie odpowiada japoński oddział Universal Studios, a tak prezentuje się pierwsza reklama tego przybytku, wykonana w typowym dla Japonii stylu:

Zainaugurowana przed kilkoma dniami budowa sprawia, że najprawdopodobniej powinienem zaktualizować moje TOP10 parków rozrywki. Niemniej jednak na Super Nintendo World przyjdzie nam trochę poczekać. Przedsięwzięcie ma bowiem ścisły związek ze zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2020 roku. Park ma być jedną z atrakcji, jakie zwiększą napływ turystów do Japonii. Jego otwarcie planowane jest niedługo przed rozpoczęciem Igrzysk.

Informacji na temat Super Nintendo World jest póki co jak na lekarstwo, ale skoro mowa o potentacie z branży gier, prasie ujawniono kilka oczywistości. Kto by się bowiem spodziewał, że – na podobieństwo gier – park zostanie podzielony na “poziomy”, które trzeba będzie kolejno pokonać w drodze do wyjścia. Oczywiście poza Mario i Luigim, w Super Nintendo World spotkamy także inne postaci, jednak to wokół nich park ma się skoncentrować. Główną atrakcją ma być tor Mario Kart Experience, którego bieg oparty zostanie na trasach z gry.

Problemem może być fakt, że Osaka, w której Super Nintendo World powstanie, jest dość mocno oddalona od goszczącego olimpijczyków Tokio. Będzie to jednak okazja, by przejechać się słynnymi Shinkansenami, czyli japońską superszybką koleją. Licząca dokładnie 515 km trasa Tōkaidō Shinkansen (Tokio – Osaka) do pokonania jest w niespełna dwie i pół godziny!

Poniżej możecie zobaczyć ceremonię oficjalnego rozpoczęcia budowy Super Nintendo World:

Autor artykułu
More from Damian Halik

Antologia “Polish Porno Graphics” coraz bliższa wydania

Polski komiks to nie tylko "Tytus, Romek i A'Tomek". Poza świadomością przeciętnego,...
Czytaj wiecej