Para idealna – Czarna Pantera i Lexus LC 500

Już wspominaliśmy o współpracy Lexusa z Marvelem, przy nadchodzącej superprodukcji Black Panther, z premierą na początku przyszłego roku. Dzisiaj producent samochodu podgrzewa atmosferę oczekiwania i zdradza fanom zdecydowanie więcej.

Na północnoamerykańskich targach SEMA, Japończycy zaprezentowali inspirowany filmem model. No i można powiedzieć jedno – kiedy superbohater jest natchnieniem, efekty mogą być tylko spektakularne! Jak podkręcono najgorętszy wóz Lexusa?

Napęd wzmocniony samowystarczalnym vibranium, najtwardszym i najrzadszym metalem na ziemi, praktycznie niezniszczalnym, którego złoża można znaleźć tylko na Wakandzie, rodzinnym kraju Czarnej Pantery. No cóż – inżynierowie Lexusa mogą wiele, ale jeszcze nie to. Ale aby w pełni usatysfakcjonować reżysera i głównego bohatera, a co za tym idzie przyszłych widzów filmu, zaprojektowali system kontrolowany przez unikalny interfejs, komputer – mózg, który tworzy związek między pojazdem i kierowcą. Nadwozie poszerzono wizualnie, malując je w taki sposób, aby sprawiało wrażenie wzmocnienia odpornego na pociski vibranium. W przypadku, gdy niebezpieczeństwo będzie zbyt duże, samochód może być sterowany zdalnie ze stacji kontrolnych Wakandy.

Dla fanów coś jeszcze – cyfrowa powieść zatytułowana „Black Panther: Soul of a Machine”. Zostanie wydana w grudniu,a le już teraz można przeczytać jej pierwsze cztery rozdziały.

Źródło: blog.lexus.co.uk 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Little Bird: read and feel

Francuzi wyprodukowali wibrator zsynchronizowany z erotycznymi e-bookami
Czytaj wiecej