Parkroyal – hotel i ogród botaniczny w jednym

Balkony pokryte tropikalnymi roślinami i winoroślami tworzą wiszące ogrody, ułożone kaskadowo z zachowaniem topografii krajobrazów naturalnych, uzupełnione kamieniem, wodospadami i szklanymi ścianami - to elewacja hotelu, mieszczącego się w biznesowym centrum Singapuru. Parkroyal - projekt studia WOHA - jest wzorem do naśladowania przy powstawaniu kolejnych, zielonych wieżowców w Malezji.

Budynek ma 12 kondygnacji i jest literą „E”. Każdy z gości, który zarezerwuje jeden z 367 pokoi ma widok na ogród. Te płynnie przenikają do wnętrza, gdzie architekci porzucili motyw ogrodu na rzecz czystych i jasnych pomieszczeń, nowocześnie urządzonych. Króluje w nich drewno i materiały podlegające recyklingowi. Jak przystało na pięciogwiazdkowy obiekt, jest tu kilka restauracji, SPA, zaplecze konferencyjne, tarasy, baseny infinity i liczne powierzchnie wspólne, udekorowane gigantycznymi klatkami dla ptaków. W hotelu można zamieszkać już za 1000 zł za noc.

Projektanci udowadniają, że w wielkich metropoliach można zawalczyć o zieleń i ją multiplikować. W Parkroyal jest 15 tysięcy metrów kwadratowych zieleni czyli dwukrotnie więcej od powierzchni działki na której postawiono hotel. Dodatkowo tworzy on bardzo atrakcyjny krajobraz dla dzielnicy, gdyż zieleń „schodzi” nawet do podziemnego garażu.

Projekt został wielokrotnie nagrodzony, w ostatnich dniach za najlepsze wnętrze podczas World Architecture Festival.

Źródło zdjęć: WOHA 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Mobilmo™ od Toyoty i teamLabu – aplikacja, która sprosta dziecięcej wyobraźni

Granie z innymi nie jest niczym odkrywczym, ale wspólne budowanie, klonowanie, dzielenie...
Czytaj wiecej