Paryskie targi motoryzacyjne. Najistotniejsze nowości z pawilonu Lexusa

Paryskie targi motoryzacyjne za nami, podsumujmy najważniejsze nowości Lexusa: UX - SUV przyszłości, rewolucyjne Kinetic Seat, odświeżony IS, nowy NX sport i LC500h w olśniewającej bieli.

Paryskie targi motoryzacyjne za nami, podsumujmy najważniejsze nowości Lexusa: UX – Suv Przyszłości, rewolucyjne kinetic seat, odświeżony Is, nowy Nx sport i Lc500h w olśniewającej bieli.

UX – SUV przyszłości, prezentacja modelu koncepcyjnego

Nowy crossover Lexusa reprezentuje nową obietnicę designu marki. Odważne linie nadwozia mówią wiele o rozwiązaniach technicznych, jakie będą stosowane w przyszłości. Ale nie to skupiało uwagę widzów, a idea Human Interface Machine czyli kompleksowa współpraca wszystkich urządzeń pokładowych z kierowcą i światem zewnętrznym oraz hologramowy wyświetlacz 3D, stylistyką przypominający globus. W modelu znalazły się również najnowsze rozwiązania z dziedziny elektrotechniki i elektroniki pokładowej, w tym elektrochromatyczne szyby, e-lusterka w zastępstwie tradycyjnych lusterek bocznych i przezroczyste słupki przednie.

F-White – LC 500h w olśniewającej bieli

Po raz pierwszy na paryskim salonie motoryzacyjnym, zobaczyliśmy luksusowe coupe w tej kolorystyce. Samochód miał swoją premierę w tym roku w Detroit, cztery lata po prezentacji modelu koncepcyjnego. Polskich dealerów odwiedził w sierpniu tego roku. Do sprzedaży wchodzi z początkiem 2017.

lexus-lc-2 lexus-lc-6

Lexus IS 2017

Model z 2017 roku to szereg zmian, które marka wprowadza idąc za ciosem globalnego sukcesu sprzedaży na poziomie miliona egzemplarzy. Sedan dostaje sportowych linii, poprawioną konstrukcję podwozia w celu lepszego prowadzenia auta i dynamiki jazdy, dodano Safety System+ i wprowadzono zmiany w stylizacji wnętrza.

lexus-is-paris

Kinetic Seat – nowatorski fotel Lexusa

Lexus rewolucjonizuje myślenie o fotelach samochodowych. Konstrukcja Kinetic Seat inspirowana jest pajęczą siecią – wszystko po to, by siedziska były bardziej dostosowane do anatomii człowieka. Rama opleciona jest siatką z promienistymi włóknami rozchodzącymi się do środka oparcia. Siatka jest na tyle elastyczna, że ściśle dopasowuje się do kształtu ciała, przez co wywierany na nią nacisk rozkłada się równomiernie, zapewniając wygodę podczas długich podróży. Oparcie wyplatane jest z jedwabistego włókna syntetycznego, które w odróżnieniu od tradycyjnych polimerowych włókien sztucznych jest przyjazne dla środowiska. Jego głównym składnikiem jest proteina, uzyskiwana w procesie fermentacji bakteryjnej, która następnie jest skręcana w przędzę i przetwarzana w nowatorski materiał o doskonałych właściwościach amortyzacyjnych i niezwykłej rozciągliwości.

lexus-kinetic-seat-2

Ruchoma budowa  foteli reaguje na ruchy ciała oraz siły zewnętrzne poddając się skrętom tułowia. Wszystko sprzyja łatwości prowadzenia, komfortowi jazdy, utrzymaniu stałego pola widzenia.

NX Sport

Dostaje nowe detale konstrukcyjne, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu, 18-calowe aluminiowe, czarne felgi, czarne wykończenie lusterek, grilla i jego obudowy. Co do wnętrza możemy liczyć na większy wybór tkanin i skór projektowanych ekskluzywnie dla marki.

lexus-nx-sport-2 nx-sport-paris-01

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/

Autor artykułu
More from Dominika Telega