Pebble Core: najlepszy przyjaciel biegacza

Pebble Core
Firma Pebble jest znana ze swoich innowacyjnych inteligentnych zegarków, które ponad bajeranckość stawiają bycie praktycznymi. Czy tak samo będzie z Pebble Core?

Firma Pebble jest znana ze swoich innowacyjnych inteligentnych zegarków, które ponad bajeranckość stawiają bycie praktycznymi. Czy tak samo będzie z Pebble Core?

Pebble to bardzo interesująca firma. Jej zegarki zostały ufundowane przez klientów, którzy widzieli w nich potencjał. To oznacza, że zapowiadały się tak dobrze, że konsumenci postanowili je kupić… zanim te w ogóle zostały wyprodukowane. Pebble od tego czasu radzi sobie raz lepiej, raz gorzej, ale nadal cieszy się sympatią swoich użytkowników. Na tyle dużą, że ci ufundowali w podobnym trybie kolejne jego pomysły.

Są to dwa nowe zegarki, ale te raczej będą ewolucyjnym rozwojem dotychczasowej oferty. To, co przykuwa szczególną uwagę, to Pebble Core, czyli nowy gadżet dla biegaczy. Przypomina trochę z wyglądu iPoda Shuffle, a jego zastosowanie nie jest znowuż aż tak bardzo odmienne.

Pebble Core

Pebble Core posiada wbudowany modem 3G, moduł Wi-Fi i moduł GPS. Urządzenie ma raptem dwa przyciski: „pauza/odtwarzaj” do muzyki czy innych nagrań dźwiękowych oraz „SOS”, który wysyła wiadomość tekstową wybranemu kontaktowi z naszą aktualną lokalizacją.

Za warstwę muzyczną podczas biegania odpowiada wbudowana aplikacja Spotify, a muzyki i nagrań możemy słuchać przez słuchawki Bluetooth i przewodowe (3,5 mm jack). Możemy przechowywać do 4 GB muzyki ze Spotify w pamięci urządzenia, by nie narażać się na dodatkowe koszty. Pebble Core ma też funkcję dyktafonu.

Cena: 69 dolarów w przedsprzedaży. Cena rynkowa: 99 dolarów. Premiera: styczeń 2017 r.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Tak smukłego laptopa jeszcze nie miałeś. LG Gram trafiają do Polski

Chcesz wydajnego i smukłego notebooka? Jeżeli odpowiadają ci małe wyświetlacze, z odnalezieniem...
Czytaj wiecej