Pekao Szczecin Open 2015

Po raz 23. Szczecin na kilka dni zamienił się w tenisową stolicę Polski.

Po raz 23. Szczecin na kilka dni zamienił się w tenisową stolicę Polski. PEKAO Szczecin Open i odbywający się przy nim VIP Lexus Open 2015 to imprezy na najwyższym poziomie – sportowym i estetycznym. Zajrzeliśmy za kulisy turnieju – Lexus zapewnił flotę aut.

PEKAO Szczecin Open – czyli najstarsza i największa zawodowa impreza tenisowa w Polsce na stałe wpisana jest już w kalendarz najważniejszych imprez sportowych w kraju. Co najważniejsze turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP. Nie mogło tam zatem zabraknąć Lexusa. To właśnie Lexus zapewniał oficjalny transport wszystkim zawodnikom biorącym udział w turniejach – zarówno głównym, jak i towarzyszących – turnieju gwiazd i VIP Lexus Open 2015.

W wielkim finale turnieju głównego spotkali się Jan-Lennard Struff z Niemiec i Artem Smirnov z Ukrainy. To Struff okazał się lepszy i po wygranym pojedynku 6:4, 6:3 sięgnął po tytuł naszego challengera. Nie mniej pasjonujące były pojedynki gwiazd. Wśród Panów najlepszy okazał się Jacek „Mezo” Mejer, który w finałowym pojedynku odniósł zwycięstwo nad Łukaszem Pietschem. W grupie „Juniorów Starszych” Tomasz Stockinger okazał się najlepszy pokonując Jana Englerta. Turniej pań wygrała Maria Borzyszkowska pokonując w finale Beatą Ścibakówną.

Pekao Szczecin Open 2015 to licencjonowana impreza ATP, co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin. Sponsorem turnieju towarzyszącego VIP Lexus Cup 2015 była firma Lexus Polska.

 

Autor artykułu
More from EXU

Młodzi zdolni poszukiwani

Międzynarodowy konkurs kierowany do młodych, obiecujących twórców, wyróżniający prace, które w przyszłości...
Czytaj wiecej