Pekao Szczecin Open 2015

Po raz 23. Szczecin na kilka dni zamienił się w tenisową stolicę Polski.

Po raz 23. Szczecin na kilka dni zamienił się w tenisową stolicę Polski. PEKAO Szczecin Open i odbywający się przy nim VIP Lexus Open 2015 to imprezy na najwyższym poziomie – sportowym i estetycznym. Zajrzeliśmy za kulisy turnieju – Lexus zapewnił flotę aut.

PEKAO Szczecin Open – czyli najstarsza i największa zawodowa impreza tenisowa w Polsce na stałe wpisana jest już w kalendarz najważniejszych imprez sportowych w kraju. Co najważniejsze turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP. Nie mogło tam zatem zabraknąć Lexusa. To właśnie Lexus zapewniał oficjalny transport wszystkim zawodnikom biorącym udział w turniejach – zarówno głównym, jak i towarzyszących – turnieju gwiazd i VIP Lexus Open 2015.

W wielkim finale turnieju głównego spotkali się Jan-Lennard Struff z Niemiec i Artem Smirnov z Ukrainy. To Struff okazał się lepszy i po wygranym pojedynku 6:4, 6:3 sięgnął po tytuł naszego challengera. Nie mniej pasjonujące były pojedynki gwiazd. Wśród Panów najlepszy okazał się Jacek „Mezo” Mejer, który w finałowym pojedynku odniósł zwycięstwo nad Łukaszem Pietschem. W grupie „Juniorów Starszych” Tomasz Stockinger okazał się najlepszy pokonując Jana Englerta. Turniej pań wygrała Maria Borzyszkowska pokonując w finale Beatą Ścibakówną.

Pekao Szczecin Open 2015 to licencjonowana impreza ATP, co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin. Sponsorem turnieju towarzyszącego VIP Lexus Cup 2015 była firma Lexus Polska.

 

Autor artykułu
More from EXU

Lady In Red – najbardziej adekwatnie o trendach tej jesieni

Lady in red – jak śpiewał Chris de Burgh…
Czytaj wiecej