Już nie tylko inteligentne żarówki. Philips Hue rozświetli twoją łazienkę i ogród

philips hue
Philips Hue to już całkiem powszechna na rynku i bardzo lubiana linia inteligentnego oświetlenia domu. Do tej pory w ofercie obecne były żarówki i paski LED-owe. Jeszcze w tym roku w sklepach pojawi się coś zupełnie nowego.

Zgaduję, że większość z was słyszała już o oświetleniu Philips Hue. Jestem wręcz przekonany, że istotna część z was takie oświetlenie kupiła lub chociaż rozważała jego zakup. Hue to żarówki, lampy i listwy LED-owe, którymi możemy dowolnie sterować. W jaki sposób? No cóż, specjalnie użyłem słowa dowolnie.

Oświetlenie Philips Hue możemy ustawiać na dowolną intensywność i barwę. Możemy automatyzować jego działanie – każdą żarówkę i lampkę możemy ustawiać osobno, lub łączyć je w grupy. Na czym ta automatyzacja polega? Możemy, na przykład, ustawić godziny, kiedy Hue się uruchamiają lub wyłączają. Możemy też zdecydować, że mają się zapalać lub gasnąć jak wchodzimy lub wychodzimy z domu. Możemy nawet synchronizować światła do rytmu odtwarzanej z aplikacji muzycznej piosenki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Już nie tylko lampy i żarówki. Philips Hue, to także inteligentne lustro czy oświetlenie ogrodowe.

Już niedługo Philips wprowadzi do swojej oferty lustro łazienkowe z okalającym je inteligentnym oświetleniem. Pojawią się też zwykłe lampy łazienkowe, w tym takie do montażu na ścianę, na sufit oraz wokół posiadanego przez nas lustra. Ta konkretna lina ma nosić nazwę Philips Hue Adore.

Pojawi się też absolutna nowość ze strony Philipsa: linia produktowa Hue Outdoor Lighstrips, która poszerzy póki co skromną ogrodową ofertę tego producenta. Jak sama nazwa wskazuje, będą to LED-owe paski przystosowane do pracy na powietrzu i odporne na wilgoć. Oświetleniem można sterować i je konfigurować między innymi przez dedykowaną aplikację mobilną czy asystentów Google Assistant, Alexa i Siri.

philips hue

Ceny, niestety, nie są jeszcze znane.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Wzięli komputer dla graczy i przerobili go na mobilną konsolę – wyszedł Steam Deck

Steam Deck to zupełnie nowa przenośna konsola do gier. Stworzyło ją Valve,...
Czytaj wiecej