V edycja Żółtego Przewodnika Gault&Millau

Żółty przewodnik Gault&Millau Polska; źródło: www.facebook.com/gaultmillaupolska/
Żółty przewodnik Gault&Millau Polska; źródło: www.facebook.com/gaultmillaupolska/
Już za chwilę, bo 26 listopada 2018 r., odbędzie się Wielka Premiera V edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce. Po raz pierwszy w historii do kupienia są bilety na to ekskluzywne wydarzenie

Za miesiąc gdańska Amber Expo na jeden dzień stanie się kulinarną stolicą Polski. Najlepsi szefowie kuchni w kraju, kulinarne autorytety, pionierzy branży. To wszystko z okazji kolejnej, piątej już premiery Żółtego Przewodnika Gault&Millau w Polsce. Można śmiało stwierdzić, że będzie to jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń kulinarnych w Polsce. W Gali weźmie udział ponad 700 gości, w tym setki szefów kuchni, których restauracje znajdą się w Żółtym Przewodniku na 2019 rok, najbardziej wpływowe postaci świata biznesu i dyplomacji oraz liczni dziennikarze z kraju i ze świata.

Co zaplanowano z okazji jubileuszu?

W programie najważniejszym punktem jest oczywiście wręczanie nagród najwybitniejszym szefom kuchni. Dodatkowo gości czekają pojedynki kulinarne takich sław jak m. in. Martin Gimenez Castro, Aleksander Baron, Arkadiusz Wilamowski, Paweł Stawicki i Jan Kiliański. Co więcej, przygotują oni 10-daniową kolację degustacją, okraszoną pairingami dobranymi przez najlepszych barmanów i sommelierów w kraju. Zaprezentowane będą także trendy kulinarne najbliższych sezonów, a każdy z gości otrzyma egzemplarz Przewodnika przed jego oficjalnym debiutem rynkowym.

Gala finaGala finałowa - Żółty przewodnik Gault&Millau Polska 2018; źródło: www.facebook.com/gaultmillaupolskałowa - Żółty przewodnik Gault&Millau Polska 2018; żródło:
Gala finałowa – Żółty przewodnik Gault&Millau Polska 2018; źródło: www.facebook.com/gaultmillaupolska/

Jak co roku podczas Gali Gault&Millau zaprezentuje najlepszych szefów kuchni w Polsce. Nagrody, już po raz piąty, zostaną przyznane w 5 kategoriach: Szef Kuchni Tradycyjnej, Kobieta Szef, Młody Talent, Szef Jutra i Szef Roku. Najcenniejszy dyplom, z tytułem Szefa Roku, do tej pory został wręczony Andrei Camastrze, Wojciechowi Modestowi Amaro, Pawłowi Oszczykowi oraz Witkowi Iwańskiemu. Kto dołączy do tego prestiżowego grona?

Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska tworzy kulinarną mapę Polski. Znajdziemy tam informacje o tym, gdzie warto zjeść, smakowicie spędzić czas. Dowiemy się też, gdzie kupić regionalne produkty – przetestowane i polecane przez grono inspektorów Żółtego Przewodnika. Każdego roku ponad 20 wykwalifikowanych, anonimowych inspektorów dokładnie ocenia około tysiąca restauracji. Do przewodnika trafiają wszystkie te, które pozytywnie przejdą skrupulatną weryfikację. To miejsca naprawdę godne uwagi. W tym roku inspektorzy wybrali aż 650 restauracji!

Niespodzianka dla czytelników

 

Żółty przewodniŻółty przewodnik Gault&Millau Polska - nowa kategoria POP' żródło; www.facebook.com/gaultmillaupolska/k Gault&Millau Polska - nowa kategoria POP
Żółty przewodnik Gault&Millau Polska – nowa kategoria POP; żródło: www.facebook.com/gaultmillaupolska/

W tym roku Przewodnik ukaże się w rozszerzonej wersji. To mała niespodzianka przygotowana dla czytelników.

W Przewodniku, poza najlepszymi restauracjami i wybitnymi produktami regionalnymi pojawi się nowa sekcja. Będą to miejsca wyróżnione oznaczeniem POP. Te, które nie są restauracjami, a mimo tego cieszą znakomitymi smakami i atmosferą. Wśród nich są najlepsze cocktail i wine bary, kawiarnie, cukiernie a nawet street foody w wydaniu gourmet. Nie usiłujemy ich porównywać z restauracjami, stąd opracowaliśmy tę nową kategorię i zupełnie nowy styl oznaczeń.

– mówi Justyna Adamczyk, Redaktor Naczelna Żółtego Przewodnika.

Po raz pierwszy w historii polskiej edycji Żółtego Przewodnika dostępne są bilety na Galę finałową w gdańskiej Amber Expo. Gala odbędzie się w poniedziałek, 26 listopada 2018 r., p godz. 17:30. Zaproszenia dostępne są jednak wyłącznie dla klientów City Handlowy. Dla zainteresowanych – bilety do nabycia tutaj.

Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

“Street Food”: kulinarna nowość Netflixa

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów kulinarnych programów Netflixa! Tym razem będziemy mogli...
Czytaj wiecej