Pico C – urządzenie dla domorosłego piwowara

Sezon letni rozpoczęty, więc – chcemy czy nie – piwo będzie towarzyszyć nam nieco częściej. Dziś coś dla osób, które same chciałyby zająć się produkcją piwa, ale nie bardzo wiedzą, jak się za to zabrać. Pico C powinno rozwiązać ten problem!

Skoro miałem już okazję obalić kilka najpopularniejszych piwnych mitów, czemu miałbym nie wesprzeć osób, które chciałyby je produkować? Wiem, że nie ma nic gorszego niż “piwny snobizm”, który jest częstą dolegliwością wśród domowych piwowarów, ale niech zaryzykuję. Warzenie piwa we własnych czterech kątach stało się właśnie niesamowicie proste, a to za sprawą urządzenia Pico C, ufundowanego za pośrednictwem Kickstartera.

PicoBrew Inc. to niewielki start-up z Seattle, założony pięć lat temu przez braci Mitchellów oraz Aviego Geigera. Jim jest specjalistą technologii żywienia z piętnastoletnim doświadczeniem w badaniu procesów produkcyjnych. Z kolei Bill to twórca technologii eksperymentalnych, przez wiele lat pracujący dla Microsoftu. Avi jest natomiast programistą, a wspólne doświadczenia tej trójki pozwoliły na podążenie w kierunku produkcji nowoczesnych maszyn przetwarzających żywność. Skład uzupełniła Annie Johnson – piwowar z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem.

Ta czwórka oraz towarzyszące im pięćdziesiąt trzy osoby dały początek wielu ciekawym wynalazkom (z Pico C na czele), które mają ułatwić życie osobom, chcącym produkować piwo we własnym zakresie. Dzięki Pico C wystarczy wybrać odpowiadający nam gatunek piwa, wlać wodę… i to wszystko. Proces odbywa się samoczynnie.

Ekipa PicoBrew Inc. tylko za sprawą Kickstartera zebrała już na swój biznes przeszło cztery miliony dolarów, a niemal połowę tej sumy przyniosła zakończona w piątek akcja promująca urządzenie Pico C. 4301 osób zdecydowało się wesprzeć projekt, przelewając na konto spółki w sumie 1’927’217$. W zamian otrzymali swój Pico C za “grosze”, bo cena urządzenia w akcji zaczynała się od 299 dolarów.

Urządzenie trafi niebawem do firmowego sklepu, trzeba jednak liczyć się z co najmniej dwukrotnie większym wydatkiem, niż w przypadku akcji crowdfundingowej.

57-osobowa ekipa PicoBrew Inc, która stworzyła domowy piwowar Pico C
57-osobowa ekipa PicoBrew Inc, która stworzyła domowy piwowar Pico C
Autor artykułu
More from Damian Halik

Keita Morimoto w hołdzie Edwardowi Hopperowi

Kultowe "Nocne marki" ("Nighthawks") z 1942 roku to najsłynniejsze dzieło Edwarda Hoppera,...
Czytaj wiecej