Pierwszy odrzutowiec Lexusa w „Men In Black: International“

Motoryzacja i kinematografia są jak stare dobre małżeństwo – niemal od zawsze razem, dobrze się dogadują, a jeszcze lepiej razem wyglądają. Filmy to idealne miejsce na promocje marek, nowych modeli oraz koncepcyjną zabawę.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że praktycznie każdy bohater filmowy, musi się jakoś przemieszczać między poszczególnymi lokalizacjami. Jak najlepiej to zrobić? Oczywiście samochodem. Kino, a zwłaszcza filmy akcji, są świetną okazją dla producentów, by pokazać np. swój nowy model. Dobrze znane są takie współprace jak Aston Martin i James Bond, w ostatnich latach BMW i seria „Mission: Impossible“ lub Audi, którego modelami jeździł Tony Stark w filmach Marvela. Często pojawienie się samochodu w filmie, może sprawić, że ogromnie wzrośnie zainteresowanie modelem – tak było w przypadku nowej generacji Mini Coopera po występie w filmie „Włoska robota“ z 2003 roku. Lexus również ma się czym pochwalić, jeżeli chodzi o występy w filmach.

Lexus i kino

W 2002 roku w filmie „Raport mniejszość“ Stevena Spielberga, bohater grany przez Toma Cruise’a, przemierzał miasto w Lexusie 2054, futurystycznym pojeździe stworzonym specjalnie na potrzeby filmu. Jest to jeden z przypadków, kiedy żałuję, że dany samochód nie wszedł do seryjnej produkcji, gdyż prezentował się naprawdę ciekawie.

Lexus 2054 z filmu „Raport mniejszości”

Lexus skonturował również Skyjet – statek kosmiczny, który pojawił się w „Valerian i miasto tysiąca planet“. Co prawda w tym wypadku nie mogliśmy liczyć na faktyczne wprowadzenie tego pojazdu do produkcji, jednak Lexus udowodnił, że jeśli chodzi o futurystyczne projekty, to zna się na tym jak mało która marka. Nawet współczesne modele producenta wyglądają tak, jakby wybiegały w przyszłość o kilka lub kilkanaście lat i dzięki temu, patrzy się na nie z zachwytem i fascynacją.

Z bardziej „przyziemnych“ rzeczy, należy wymienić sportowe coupé od Japończyków, czyli Lexusa LC 500. On również zaliczył swój filmowy występ i to w jednym najbardziej kasowych filmów Marvela – w „Czarnej panterze“. Pasował on do tej produkcji idealnie, przez swój drapieżny charakter, ale również przez olbrzymią ilość najnowszej motoryzacyjnej technologii, co pasowało jak ulał do głównego bohatera filmu.

Lexus w czerni

Na koniec znów przenosimy się nieco w przestrzeń międzygwiezdną. Tym razem Lexus pojawia się w najnowszej odsłonie przygód agentów broniących Ziemi przed złymi najeźdźcami z kosmosu. „Men In Black: International“ kilka dni wszedł na ekrany naszych kin. Poza Chrisem Hemsworthem, Tessą Thompson w filmie zobaczymy również najnowszego Lexusa RC F. Oczywiście możemy również liczyć, że sam samochód zaskoczy nas czymś więcej, niż tylko piękną sylwetką i szybką jazdą. Nie po to się przecież zaprasza do współpracy taką markę, jak Lexus. RC F może się transformować w „pierwszy odrzutowiec“ tej marki – w QZ 618 Galactic Enforcer.

Odrzutowiec Lexusa odzwierciedla przyszłość całej marki Lexus – w dalekiej, bardzo dalekiej przyszłości. Z najbardziej zaawansowaną technologią walki z kosmitami, osiągami i wyrafinowaną stylistyką, jest klasą samą w sobie.

– Lisa Materazzo, wiceprezydent Lexusa ds. marketingu.

Lexus QZ 618

Jeffrey Godsick, wiceprezydent ds. marki i globalnej współpracy Sony Pictures Motion Picture Group, wie że Lexus jest idealny dla agentów MIB.

Sportowe coupé Lexus RC F i odrzutowiec QZ 618 Galactic Enforcer stanowią perfekcyjne pojazdy dla naszego zespołu agentów Men in Black, kiedy chronią galaktykę.

Niestety, tym razem nie udało się stworzyć tego pojazdy w realnym świecie. Został on w całości wygenerowany komputerowo. Jednak znając historię marki i ich współpracy ze studiami filmowymi, wiemy że w swoich wizjach zawsze przemycają nieco planów odnośnie designu. Kto wiem, może za kilkadziesiąt lat, takimi właśnie odrzutowcami ze stajni Lexusa będziemy się przemieszczać.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Prowadzisz? Odłóż telefon! Lexus w tym pomoże

Według statystyk najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to nadmierna prędkość, brawura i… korzystanie...
Czytaj wiecej