Pocketalk – twój osobisty, znający wszystkie języki kieszonkowy tłumacz

pocketalk
W teorii niemal każdy z nas ma przy sobie telefon z aplikacją, która błyskawicznie przetłumaczy nam dowolne słowo lub frazę z dowolnego języka. Tyle że podręczny tłumacz jest nam często potrzebny akurat wtedy, gdy nie możemy z tej aplikacji skorzystać.

Jesteśmy na wakacjach, gdzieś daleko w egzotycznych krajach. Niestety, w knajpie którą wybraliśmy menu jest wyłącznie w języku zupełnie nam obcym. Rozwiązanie? Niby oczywiste, wystarczy uruchomić na naszym telefonie Tłumacza Google lub Microsoft Translator i raz dwa się we wszystkim połapiemy. Jest tylko jeden problem: usługi te wymagają łączności z Internetem, a roaming jest wyjątkowo drogi.

To jeden z setek możliwych scenariuszy, w których możemy potrzebować szybkiego tłumaczenia z dowolnego języka na dowolny, a zarazem z jakiegoś względu nie możemy skorzystać z cyfrowych usług na naszym telefonie. Twórcy Pocektalka chcą nam pomóc z tym problemem.

Pocketalk – malutki, elektroniczny tłumacz, znający niemal wszystkie języki świata.

Za urządzenie odpowiada japońska firma Sourcenext, która właśnie zdecydowała się wprowadzić swój produkt do europejskiej dystrybucji. Urządzenie obsługuje tłumaczenia pomiędzy dowolnymi z 74 dostępnych w nim języków, w których naturalnie znajduje się i język polski.

pocketalk

Pocketalk jest lekki i malutki – został zaprojektowany tak, by zmieścić się do kieszeni. Co istotne, urządzenie nie ogranicza się tylko do bycia przenośnym słownikiem. Pocketalk potrafi tłumaczyć ze słuchu. Wystarczy włączyć je podczas rozmowy z obcojęzyczną osobą, a omawiany gadżet na żywo będzie ją tłumaczył na nasz rodzimy język. Oczywiście działa to w obie strony. My również możemy za pomocą Pocketalka coś wytłumaczyć obcojęzycznej osobie.

Sprzęt, jak zapewnia producent, jest wyposażony w macierz mikrofonów wysokiej jakości, co ma gwarantować brak pomyłek podczas nasłuchiwania. Podobnie wbudowane głośniki mają nam nie pozostawiać nic do życzenia.

Pocketalk, podobnie jak Tłumacz Google, wymaga Internetu. Ale i na to jego twórcy mają rozwiązanie.

Pocketalk dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wersjach. Europejskich cen jeszcze nie znamy, więc na razie podajemy te amerykańskie. Standardowa wersja kosztuje 249 dol., zawiera slot na kartę SIM i moduł Wi-Fi.

Ta druga jest jednak znacznie ciekawsza: za 299 dol. otrzymamy urządzenie z wbudowanym SIM-em, który będzie działał bez żadnych dodatkowych opłat w 126 krajach przez dwa lata od aktywacji. Po tym czasie trzeba będzie odpłatnie przedłużyć usługę.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

GDY GRY WIDEO I HOLLYWOOD SIĘ PRZENIKAJĄ

Nie, nie mam tu na myśli gier, które mają promować filmy pod...
Czytaj wiecej