Pocketalk – twój osobisty, znający wszystkie języki kieszonkowy tłumacz

pocketalk
W teorii niemal każdy z nas ma przy sobie telefon z aplikacją, która błyskawicznie przetłumaczy nam dowolne słowo lub frazę z dowolnego języka. Tyle że podręczny tłumacz jest nam często potrzebny akurat wtedy, gdy nie możemy z tej aplikacji skorzystać.

Jesteśmy na wakacjach, gdzieś daleko w egzotycznych krajach. Niestety, w knajpie którą wybraliśmy menu jest wyłącznie w języku zupełnie nam obcym. Rozwiązanie? Niby oczywiste, wystarczy uruchomić na naszym telefonie Tłumacza Google lub Microsoft Translator i raz dwa się we wszystkim połapiemy. Jest tylko jeden problem: usługi te wymagają łączności z Internetem, a roaming jest wyjątkowo drogi.

To jeden z setek możliwych scenariuszy, w których możemy potrzebować szybkiego tłumaczenia z dowolnego języka na dowolny, a zarazem z jakiegoś względu nie możemy skorzystać z cyfrowych usług na naszym telefonie. Twórcy Pocektalka chcą nam pomóc z tym problemem.

Pocketalk – malutki, elektroniczny tłumacz, znający niemal wszystkie języki świata.

Za urządzenie odpowiada japońska firma Sourcenext, która właśnie zdecydowała się wprowadzić swój produkt do europejskiej dystrybucji. Urządzenie obsługuje tłumaczenia pomiędzy dowolnymi z 74 dostępnych w nim języków, w których naturalnie znajduje się i język polski.

pocketalk

Pocketalk jest lekki i malutki – został zaprojektowany tak, by zmieścić się do kieszeni. Co istotne, urządzenie nie ogranicza się tylko do bycia przenośnym słownikiem. Pocketalk potrafi tłumaczyć ze słuchu. Wystarczy włączyć je podczas rozmowy z obcojęzyczną osobą, a omawiany gadżet na żywo będzie ją tłumaczył na nasz rodzimy język. Oczywiście działa to w obie strony. My również możemy za pomocą Pocketalka coś wytłumaczyć obcojęzycznej osobie.

Sprzęt, jak zapewnia producent, jest wyposażony w macierz mikrofonów wysokiej jakości, co ma gwarantować brak pomyłek podczas nasłuchiwania. Podobnie wbudowane głośniki mają nam nie pozostawiać nic do życzenia.

Pocketalk, podobnie jak Tłumacz Google, wymaga Internetu. Ale i na to jego twórcy mają rozwiązanie.

Pocketalk dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wersjach. Europejskich cen jeszcze nie znamy, więc na razie podajemy te amerykańskie. Standardowa wersja kosztuje 249 dol., zawiera slot na kartę SIM i moduł Wi-Fi.

Ta druga jest jednak znacznie ciekawsza: za 299 dol. otrzymamy urządzenie z wbudowanym SIM-em, który będzie działał bez żadnych dodatkowych opłat w 126 krajach przez dwa lata od aktywacji. Po tym czasie trzeba będzie odpłatnie przedłużyć usługę.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Ma przekątną 17 cali, waży tyle, co nic. LG prezentuje nietypowe notebooki Gram

Czy ktoś na sali potrzebuje ogromnego laptopa, który jest lekki jak piórko?...
Czytaj wiecej