Pod Sennym Szerszeniem

To nazwa pensjonatu, dość wyrafinowana, czyż nie? W tymże przybytku, gdzieś w środku lasu, los styka ze sobą przedziwne postacie. Łączy je pewna tajemnica…

Czy zagadka zniknięcia menadżerów zostanie rozwiązana? Może zepsuję Wam wieczór, ale od razu napiszę, że – tak. Nie w tym jednak rzecz. Jak to w Klubie Komediowym bywa gonienie króliczka jest istotniejsze niż złapanie go. Śledzimy więc wysiłki Persefala Kortlanda, jakoś dziwnie przypominającego Sherlocka Holmesa (czyżby ta sama czapka?), który próbuje rozwikłać zagadkę tejże leśnej agroturystyki, którego to zadania wcale nie ułatwiają mu goście, właściwie wszyscy w tej sprawie podejrzani, no, może z wyjątkiem szalonego grzybiarza Adama.

 

Autor i reżyserka – Michał Sufin i Aneta Groszyńska zaprosili do współpracy kilku aktorów spoza Klubu, na deskach przy Pl. Zbawiciela debiutują Hanna Konarowska, Kacper Matula, Grzegorz Kwiecień i Angelika Kurowska, którzy fantastycznie się odnaleźli w tym miejscu i w tej konwencji, plus aktorzy związani ze sceną – Weronika Nockowska i Mateusz Lewandowski, oraz – Bartek Młynarski, świetny improwizator, debiutujący (poniekąd) w roli dramatycznej.

Pod Sennym Szerszeniem jest cudowną zabawą konwencjami teatru, świetnie zagranym i zaśpiewanym spektaklem o absurdalnym świecie, zbudowanym ze słów, ich znaczeń, odcieni i współistnień – mówiąc w pewnym uproszczeniu. Słowem –  czekają Was dwie godziny znakomitej, inteligentnej zabawy, jak to w Klubie Komediowym bywa.

Źródło zdjęć: FB – Klub Komediowy

More from Rafał Turowski

“Drabina do nieba” i inne sprawy

Życie w czasach zarazy wydaje się być przez większość z nas z...
Czytaj wiecej