Poduszki powietrzne na biodra kosztowną porażką Helite

Poduszki powietrzne Hip'Air, fot. Helite
Poduszki powietrzne Hip'Air, fot. Helite
Poduszki powietrzne, które złagodzą skutki upadku, to niezły pomysł, przydatny zwłaszcza osobom starszym. Firma Helite pokazuje jednak, że nawet przydatne gadżety mogą się nie sprzedać.

Największe targi elektroniki użytkowej na świecie, czyli popularne Consumer Electronics Show (CES), to prawdziwa kopalnia technologicznych diamentów. Wspominałem nieco o historii tego wydarzenia przy okazji pisania o Skin360 App od Neutrogeny, które zapowiada się na hit. Sam udział w tej imprezie sukcesu jednak nie gwarantuje – jak udowadnia wpadka Helite, nie wszystko złoto, co się świeci.

Francuska firma zaistniała niegdyś modelem poduszek powietrznych dla motocyklistów. Pomysł chwycił, a całkiem zgrabnie zaprojektowane kamizelki cieszyły się sporą popularnością. Helite postanowiło więc pójść dalej. Podczas CES 2018 zaprezentowało światu pasy Hip’Air, które także skrywały w sobie poduszki powietrzne – tym razem ochraniające biodra.

Jak można się domyślić, grupą docelową gadżetu są seniorzy. W swych reklamach Helite powołuje się na sporo statystyk, z których wynika między innymi, że rocznie tylko we Francji dochodzi do 65 000 przypadków złamania biodra, a 23% osób powyżej 55. roku życia, u których dochodzi do tego typu urazu, umiera! Co więcej, analitycy wyliczyli, że w roku 2050 na całym świecie dochodzić będzie do około pięciu milionów złamań bioder.

Dane porażają i zdają się wykazywać spore zapotrzebowanie na tego typu gadżety, jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Po pierwsze, dane statystyczne przytoczone przez Helite są niespójne. Można z nich wyczytać wiele faktów, jednak ich wybiórczość uniemożliwia rzetelną ocenę. Po drugie, Hip’Air nie należy do szczególnie wygodnych, a już na pewno dyskretnych gadżetów. Po trzecie zaś, cena 800 dolarów zdaje się zaporowa. Nawet, jeśli skuteczność pasa od Helite bije konkurencję na głowę, nie można zapominać, że głównym odbiorcą będą tu emeryci.

Przedsprzedaż poduszek powietrznych Hip’Air firmy Helite ruszy w marcu, poczynając od ich rodzimej Francji. Jednym z głównych rynków zbytu będą jednak Stany Zjednoczone – tak przynajmniej dotychczas sądziło Helite. Pas Hip’Air podczas targów CES zrobił oczywiście furorę – każdy chciał go przetestować.

Problem polega jednak na tym, że nawet Amerykanie uznali cenę za zbyt wygórowaną. Jeśli pas za 800$ rzeczywiście mógłby uratować komuś życie, pewnie reakcja byłaby inna, lecz statystyki przywołane przez francuską firmę są zwyczajnie niewiarygodne.

 

Źródło: hip-air.com

Autor artykułu
More from Damian Halik

Average Rob – wymyślony przyjaciel celebrytów

Brylowanie w blasku fleszy nikomu nie przychodzi z łatwością. To coś, czego...
Czytaj wiecej