Pokroi szynkę, ale będzie Cię to kosztować…

Pokrojenie hiszpańskiej szynki - bardzo proszę - rachunek 4 tysiące dolarów. Zaskoczeni? Z pewnością. Tyle należy zapłacić ‘cortador de jamone’, profesjonaliście. I chętnych nie brakuje.

Florencio Sanchidrián ma 30 lat doświadczenia w zawodzie. Jest po prostu mistrzem krojenia Iberico, swoje usługi świadczy na najważniejszych imprezach na świecie, wynajmował go Barack Obama, Robert de Niro czy David Beckham. Do swojego zawodu podchodzi bardzo poważnie, z należytym szacunkiem do produktu. W końcu świetnej jakości wieprzowa noga potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Sekret Florencia nie polega tylko na wprawnej ręce i ostrym nożu. Ma rozległą wiedzę na temat produktu – hodowli, klimatu, jak świnia była karmiona, w jakiej temperaturze, wilgotności przebywała, jak wyglądał ubój. Zanim przystąpi do krojenia, z uwagą czyta etykiety bo to kolejne źródło informacji o szynce. Wprawny cortador de jamon manewruje przegubem najmniej jak to możliwe, serwując idealnie cienkie kawałki szynki pomaga też gościom docenić mięso i cieszyć wszystkie zmysły.

Źródło: Fine Dining Lovers

Autor artykułu
More from Dominika Telega