Polar Ignite – sportowy zegarek na miarę naszych oczekiwań

Ignite
Polar Ignite, źródło: the5krunner.com
Do tej pory uważaliście, że warty uwagi jest tylko smart watch? A może przestała Wam wystarczać opaska fitness? Czas więc sprawdzić ten sportowy zegarek.

Jakiś czas temu w jednym z tekstów przybliżaliśmy Wam opaski fitness. Tym razem natomiast warto przedstawić urządzenie, które osobiście nazwałbym pomostem pomiędzy smart watchem, a wspomnianą opaską. Zegarek.

Chodzi o Polar Ignite. Ten sportowy zegarek nie tylko monitoruje aktywność fizyczną naszego organizmu w ciągu dnia, czy – podobnie jak inne urządzenia – raportuje jakość naszego snu i mierzy kroki, ale też (jak określa, a wręcz chwali się producent) zaplanuje nam trening, określi regenerację naszego organizmu i kondycję.

Co to oznacza?

Urządzenie wyposażone jest w funkcję FitSpark, która na podstawie zbieranych danych przygotowuje plan treningowy. Bierze pod uwagę właśnie wspomnianą wcześniej regenerację, kondycję i wcześniejsze aktywności. Co więcej, zegarek będzie nam udostępniał również wskazówki podczas ćwiczeń. Doradza również w kwestii ćwiczeń związanych z głębokim oddychaniem. Pomaga to zarówno w budowaniu kondycji, kontrolowaniu oddechu przy wzmożonym wysiłku i radzeniu sobie ze stresem, a nawet może wpłynąć pozytywnie na nasz sen.

Co jeszcze?

Zegarek posiada wbudowany GPS, co pozwala analizować pokonaną trasę przy treningach biegowych czy rowerowych, a także planować kolejne nowe trasy. Możemy przeprowadzić Fitness Test, a więc w ciągu 5 minut sprawdzić poziom swojej kondycji. Oczywiście nie mogło zabraknąć kontrolowania pracy tętna przez całą dobę.

Polar Ignite umożliwia monitorowanie danych również dla treningu pływackiego. Zarówno styl, dystans czy tempo. Ogólnie obsługuje ponad 100 dyscyplin sportowych. Łączy się także z naszym telefonem, a więc za jego pomocą otrzymamy powiadomienia o wiadomościach, połączeniach, e-mailach itd. Nie posiada jednak możliwości płacenia zbliżeniowego, czy kontrolowania muzyki.

Polar Ignite – cechy fizyczne

Zegarek jest drobny, ładny i lekki. Z paskiem to zaledwie 35 g (bez niego 21g). Posiada kolorowy wyświetlacz, który otoczony jest ramką. Trzeba przyznać, że nie jest ona bardzo wąska, wręcz dość mocno widoczna, ale nie psuje efektu wizualnego. Prędzej można by to powiedzieć o dolnym podcięciu, które powoduje, że wyświetlacz nie jest idealnie okrągły.

Ponadto jest wodoodporny, działa bez problemu w deszczu, czy przy użyciu mokrej ręki. Posiada jeden przycisk – stal nierdzewna. Obudowa to polimer wzmacniany włóknem szklanym. Wyświetlacz posiada ochronę Dragontrall oraz czujnik oświetlenia. Producent określił, że przy pracy GPS bateria powinna wytrzymać 17 godzin, natomiast przy mierzeniu tętna – do 5 dni. Posiada akumulator 165 mAh.

Podsumowując

Produkt zamówimy za niecałe 900 zł. Otrzymamy urządzenie z dobrze funkcjonującym GPS-em i systemem analizy naszego treningu. Za pomocą konkretnych aplikacji możemy potem odczytać bardzo wiele danych dotyczących naszego organizmu, w tym szczegółową analizę snu.

Zegarek jest też ładny, stylowy i posiada klasyczne jego funkcje – jak datę, godzinę, alarm, drzemkę, stoper i timer. Współpracuje z Endomondo, MyFintessPal czy Nike+ Run Club.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Tyson Fury i kariera jak z filmu

Urodził się po to, żeby zostać pięściarzem. Tyson Fury swoje imię otrzymał...
Czytaj wiecej