Polka na salonach, a właściwie jej meble

Mudo Design Studio to lubelski duet specjalizujący się w projektowaniu i produkcji unikatowych mebli i tekstyliów. I nie jest to kolejna polska manufaktura, a wyjątkowe miejsce, które opuszczają cacka zdobiące wnętrza najlepszych apartamentów świata, w tym na nowojorskim Manhattanie.

Katarzyna i Andrzej Cebulak założyli Mudo w 2009 roku. Od początku wiedzieli, że ich twórczość nie będzie odzwierciedleniem światowych trendów, a tworzeniem unikatów. Wyjątkowych, starannie przemyślanych, funkcjonalnych, ale i zaskakujących. Ich meble są nowoczesne, z pięknie przemyconą nutką tradycji. Wykorzystują ceramikę, drewno – w tym mahoń, wierzbę, dąb, orzech, stal, szkło, właściwie wszystko – bo zdarza się i rybia skóra. Wszystko jest ręcznie obrabiane, lakierowane, rzeźbione, woskowane i poddawane innym skomplikowanym procesom, znanym jedynie fachowcom. Z inspiracji czy wątków zdobiących fronty można wymienić Księgę Dżungli czy Baśnie Braci Grimm.

Każdy z elementów projektowany jest indywidualnie, w małym, ciasnym garażu, by na koniec stać się doskonałą częścią większej całości. Tak jest też w przypadku jednego z ich najbardziej sztandarowych projektów konsoli Borboleta.

Mudo każdego miesiąca wysyła kolejne egzemplarze do Stanów Zjednoczonych i Kanady, sprzedaje kilka mebli miesięcznie. Zamówienia płyną też z Niemiec czy Belgii. Nie należą do tanich bo cena rozpoczyna się od 2 tysięcy złotych, górny limit ustala tylko wyobraźnia i oczekiwania zamawiającego, ale indywidualnych zamówień nie brakuje.

Czas na większy warsztat.

Źródło: InnPoland, http://www.mudodesign.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Co potrafi SKYJET?

Ostatnio Miami jest sceną niecodziennych prezentacji Lexusa. W połowie stycznia zwodowano na...
Czytaj wiecej