"Polska A B C i D" czyli Maria Peszek wraca i zniechęca do nienawiści

To zapowiedź nadchodzącej płyty. Bardzo aktualnej dodajmy...

Maria Peszek we wtorek opublikowała swój nowy singiel z nadchodzącej płyty, w którym śpiewa: “Inny nie znaczy gorszy lub zły/ nie strzelaj proszę, pozwól mi żyć”. Tym samym zapowiada płytę odnoszącą się do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej w Europie. Jednym słowem – Polska A B C i D; czyli Maria Awaria wraca i zniechęca do nienawiści.

Publikujac nowy utwór Maria Peszek dodała obszerny komentarz do całej nadchodzącej płyty:

“Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu, nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to, o czym śpiewam, i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna, a świat bezwzględny, żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa.”

Bez wątpienia odnosi się w nim do ważnych wydarzeń minionych miesięcy – wojen, kwestii uchodźców i związanego z tym kryzysu w Europie. Zapowiada się bardzo “aktualna” płyta.

Płyta “Karabin” pojawi się na sklepowych półkach 26 lutego nakładem Warner Music Poland.

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

GoPro prezentuje swojego drona: GoPro Karma

GoPro zaprezentowało długo oczekiwanego drona GoPro Karma. Firma zaskoczyła wszystkich bardziej niż...
Czytaj wiecej