Dwa polskie salony Lexusa zdobyły nagrodę Kiwami 2020

Salon Lexus Trójmiasto – jedni ze zwycięzców nagród Kiwami 2020
Salon Lexus Trójmiasto – jedni ze zwycięzców nagród Kiwami 2020
Kontakt z klientem jest ważnym aspektem biznesu, ale dla Japończyków gościnność ma szczególne znaczenie, dlatego stworzyli nagrodę Kiwami, by doceniać te salony, które najlepiej realizują ich filozofię gościnności – omotenashi. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się dwaj przedstawiciele Polski.

O omotenashi pisaliśmy już nieraz – to wyjątkowa, wywodząca się z japońskich tradycji filozofia gościnności. Lexus, jako luksusowa marka silnie zakorzeniona w kulturze swojego kraju, z tej filozofii uczynił jeden ze swych kamieni węgielnych. Projektując wyjątkowe samochody, które nie tylko wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów; ale też potrafią zaskakiwać i wyznaczać designerskie trendy, firma nie mogła zapomnieć o podstawie: sprzedaży. Na osobę, która odwiedza salon tej marki, czeka wyjątkowe doznanie jeszcze przed zakupem samochodu. Sprzedawca ma ją bowiem potraktować jak gościa we własnym domu. Przyznanie Kiwami 2020 dwóm polskim salonom świadczy więc o ich wysokim standardzie – a konkurencja była ogromna!

Kiwami 2020 trafiło do czternastu spośród ponad trzystu salonów

Lexus, Kiwami 2020
Fot. Kiwami 2020

Uznając kluczową rolę zadowolenia klientów w budowaniu i umacnianiu reputacji światowej klasy producenta samochodów luksusowych, Lexus przed czterema laty powołał do życia program Kiwami. Nagrody rok rocznie honorują tych przedstawicieli marki, którzy najlepiej przyjęli i kultywują japońską filozofię gościnności. Samo słowo kiwami oznacza coś końcowego, ostatecznego. W przypadku tej konkretnej nagrody mówimy więc o docenieniu doskonałości w realizowaniu myśli omotenashi. Salon, który wyróżniono Kiwami 2020, jest zatem miejscem o wyjątkowym charakterze, gdzie w obsłudze klienta osiągnięto perfekcję godną mistrzostwa Takumi.

Te nagrody są odzwierciedleniem inwestycji, jakich dokonujemy w całej europejskiej sieci dealerskiej Lexusa. Ich celem jest zapewnienie, że nasi przedstawiciele osiągają najwyższe standardy omotenashi we wszystkich obszarach swojej działalności. Od projektu produktu i jego wydajności po serwis, na każdym kroku przekłada się to na wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.

– Pascal Ruch, dyrektor Lexus Europe

Nagrody Kiwami 2020 przyznano czternastu pośród ponad trzystu dealerów Lexusa w Europie. Tym, co cieszy szczególnie, to wyróżnienie salonów Lexus Trójmiasto oraz Lexus Warszawa-Żerań (numer 1 w Polsce zdaniem “Auto Świata”). Poza Polską podwójnym zwycięstwem mogą pochwalić się jedynie Brytyjczycy z Guildford i Cardiff oraz Rosjanie (salony Togliatti i Voronezh). Pozostałe nagrody powędrowały w tym roku do: Lexus Annemasse (Francja), Lexus Tbilisi (Gruzja), Lexus Sabadell (Hiszpania), Lexus Astana (Kazachstan), Lexus Osnabrück (Niemcy), Lexus Romerike (Norwegia), Lexus Odesa (Ukraina) oraz Lexus Padova (Włochy).

Zwycięzców wyłoniono w dwuetapowym procesie, oceniając zarówno standard obsługi gości, jak i ogólne wyniki biznesowe. To ważne, bo poza ciągłym doskonaleniem i przestrzeganiem najwyższych standardów marki, poszczególni dealerzy muszą wykazać się rozwagą w zarządzaniu, budowaniu solidnej struktury finansowej oraz realizacji planów biznesowych.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nestlé przygotowało baton KitKat w rubinowej czekoladzie

Wygląda na to, że czekolada rubinowa, której powstanie szumnie świętowano we wrześniu...
Czytaj wiecej